Robidas dal dva góly, Turco vychytal 200. vítězství v NHL

Anaheim – Dallas 2:4 (1:0, 3:2, 2:0)

Neskrývaná radost, Robidas právě vstřelil svůj druhý gól v zápase
(Autor – Getty Images/Jeff Gross)

Po prohře ve Phoenixu se hokejisté Dallasu představili na ledě v Honda Center v dobrém světle. Přesilovkové góly Robidase, výborný výkon celého mužstva a gólmana Marty Turca znamenaly další vítězství Stars nad obhájcem Stanley Cupu.

Ribeiro srovnáná v přesilovce

Anaheim začal utkání po dlouhém, devíti zápasovém tripu aktivně. Tak jak bývá v zápasech s Dallasem zvykem, Ducks hráli tvrdě do těla a v úvodní části zápasu měli i herní převahu, kterou však dokázali proměnit v jediný gól.

To ve 4. minutě Corey Perry aktivně napadal Matta Niskanena tak dlouho, až mu v rohu puk vypíchl. Niskanen podklouzl a upadl na led, díky čemuž měl Perry dostatek času, aby našel před brankou nekrytého Kunitze – 1:0.

Jen půl minuty po úvodním gólu nevydržel střelec Kunitz provokace ze strany Stevea Otta a následovala bitka z níž vyšel Steve Ott s větším trestem za šarvátku a menším za hrubost. Chris Kunitz skončil malinko hůře – 5 minut za rvačku, 2 minuty za hrubost, 2 minuty za vyprovokování rvačky, 2 minuty za obličejový štítek, se kterým by do rvačky zasáhnout neměl a 10 minut trestu osobního. Inu, Steve Ott někdy dovede soupeře rozpálit až do běla.

V 15. minutě následovala další bitka Krys Barch se dostal do křížku s Travisem Moenem, jelikož jeho oblíbený soupeř Brad May tentokrát k utkání nenastoupil. Barch svůj souboj vyhrál a jakoby nastartoval Dallas na vyšší rychlostní stupeň.

Domácí to totiž po této bitce s důrazem a agresivitou přehnali a během krátké doby putoval na trestnou lavici Schneider a Pahlsson. Dvojnásobnou početní převahu využil elitní centr Mike Ribeiro. V prostoru pravého kruhu s pukem tak dlouho manévroval až nakonec vystřelil a bylo srovnáno – 1:1.

Stephane Robidas skóruje hned dvakrát

První velkou šanci druhé třetiny měl na hokejce Teemu Selänne, ale před prázdnou brankou mu hůl do střely vložil Trevor Daley. Druhá třetina ale patřila Dallasu. Velmi dobrý výkon byl korunován dvěma přesilovkovými trefami Stephanea Robidase.

Ta první přišla hned v 5. minutě, když byl na trestné lavici Ryan Getzlaf. Robidasovi posunul puk na modrou čáru Ribeiro a před brankou clonící Lehtinen znemožnil Giguerovi bezchybný výhled. Robidasova střela mířila nad Giguerovu lapačku a zastavila se až v síti – 1:2.

Další možnost ke skórování měl opět Anaheim a opět ji nevyužil. Byť z ostrého úhlu, přesto z bezprostřední blízkosti Turcovy branky nastřelil Kunitz tyč.

V 18. minutě opět následovaly dva fauly domácích ve velmi krátkém intervalu, což znamenalo další dvojnásobnou přesilovku Dallasu, kterou hosté dokázali i tentokrát využít. Před brankou clonil Brenden Morrow a od modré čáry opět střílel obránce Stephane Robidas. Puk prošel Giguerovou výstrojí a došoural se za brankovou čáru – 1:3.

Robidas je při absenci Sergeje Zubova nejvytíženějším obráncem Dallasu a svými dobrými výkony jen důvěru trenéra podporuje.

„Spousta lidí pořád nedokáže ocenit, jak je Stephane dobrý. Odvádí skvělou práci okolo brankoviště, každý večer hraje tvrdě do těla a nyní i střílí góly. Velký prostor na ledě, který momentálně dostává, si plně zaslouží. Právě on je tím, kdo nás pohání k vítězstvím.“
brankář Dallasu Marty Turco

Ott střílí do prázdné branky

Závěrečná část patřila domácím Ducks. Dallas bránil dvoubrankové vedení možná až příliš pasivně, ale Kachny toho využít nedokázaly. Hned v první minutě byl navíc vyloučen Trevor Daley, ale Stars si ve vlastním oslabení počínali bezchybně.

Jedinou branku Anaheimu vstřelil ve 12. minutě Chris Kunitz, když jeho nepovedenou střelu poslal bruslí za Turcova záda obránce Niklas Grossman – 2:3.

Kontaktní gól přiměl domácí ke hře bez brankáře, která však skončila gólem v jejich síti. Niskanen vybojoval ve vlastním pásmu puk, Lehtinen ho přes mantinel poslal do středního pásma, kde u něj byl první Steve Ott a zkušeně završil skóre zápasu na konečných 2:4

„Jsou různé způsoby jak můžete dosáhnout vítězství a my ho dnes dosáhli s pomocí přesilových her. Domácí nám nabídli několik přesilovek a my je zkrátka dokázali využít.“