Súboj s Vancouverom rozhodol Morrow

Dallas – Vancouver 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0)

Brenden Morrow prekonáva Roberta Luonga
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Hosťom z Vancouveru chýbalo päť obrancov zo základnej zostavy, no aj napriek tomu sa muselo rozhodnúť až v nájazdoch. Stars napokon zvíťazili 3:2.

Skórujú Näslund a Morrow

1. Tretina

Aj napriek oslabenej obrane Canucks zápas začal vo vlažnom tempe a trvalo takmer sedem minút, kým bola zaregistrovaná prvá strela na bránu. Prevažovala najmä obranná vyčkávacia hra a tak niet divu, že hostia strelili svoj prvý gól práve v presilovej hre.

Až v trinástej minúte sa prvý tím radoval z gólu, pri jedinej presilovke v tretine Markus Näslund obdržal rýchlu prihrávku od Masona Raymonda a nikým nekrytý prestrelil domáceho brankára Turca. 0:1

V 17. minúte však kontrovali Stars gólom Morrowa. Ribeiro od mantinela prihrával Morrowovi, ktorý stojac na ľavom kruhu na vhadzovanie vystrelil na bránu, lenže puk sa tečoval od korčule obrancu Canucks a bolo 1:1. Skvelú prácu pri góle odviedol Halpern, ktorý v tom čase nakorčuľoval do bránkoviska, tým si na seba naviazal jedného obrancu a vytvoril tak priestor pre Morrowov puk.

Strely na bránu v pomere 9-7 pre Stars.

Opäť Markus Näslund

2. Tretina

V 8. minúte druhej tretiny dostal Dallas príležitosť ukázať svoje schopnosti v prečíslení. Znovu bol pri góle Morrow, ktorý spoza brány backhandom poslal puk pred Luonga, no Lehtinen bol pri puku skôr, a v páde ešte stihol backhandom poslať puk za Luongov chrbát. 2:1

„Nebolo to efektné, ale je príjemné znova skórovať.“
Útočník Dallas Jere Lehtinen

V 19. minúte však bolo všetko po starom, ked Canucks vyrovnali skóre. Byron Ritchie totiž silno forecheckoval Norströma za bránou Marty Turca, Norstrom tak stratil puk, Ritchie ho poslal Näslundovi a ten do odkrytej časti brány nemal problém skórovať. 2:2

Strely na bránu v pomere 12-7 pre Stars.

Gólmani perfektní

3. Tretina

V tretej tretine si Stars vytvorili menší tlak, no už bolo trochu neskoro. Gólmani zlikvidovali všetky strely a tak sa skóre nezmenilo. Ani jeden tím nemal možnosť si zahrať presilovku.

Strely na bránu v pomere 13-8 znovu pre Stars.

„Pracovali sme tvrdo, no nevyhrali sme zápas. Musíme nájsť spôsob, ako takéto zápasy vyhrávať..“
Brankár Vancouveru Roberto Luongo

Samostatné nájazdy

V predĺžení sa nerozhodlo, a tak boli na rade nájazdy s jasnou domincanciou Dallasu v tejto disciplíne.

Za Vancouver sa trafil len Näslund, za Dallas nájazd premenil Jokinen a prekvapivo v šiestom kole Brenden Morrow a Stars tak zvíťazili 3:2.

„V nájazdoch nie som dobrý, keď ich cvičíme na tréningu. Som tradicionalista a tak si stále myslím, že nájazdy by nemali rozhodovať zápasy, je to síce vzrušujúce, ale nič pre mňa. Akonáhle som však povolaný na nájazd, nemám s tým problém.“