Colorado? Žiaden problém

Dallas – Colorado 7:5 (3:1, 3:1, 1:2)

Joel Lundqvist zvyšuje na 5:3
(Autor – Getty Images/Ronald Martinez)

Už po štvrtýkrát a zároveň naposledy sa stretli rivali Colorado a Dallas. Nočná mora z uplynulých playoff sa zdá sa skončila. Stars vyhrali doma 7:5.

Prestrelka v úvode

1. Tretina

Aj po náročnom zápase s Ducks únava na hráčoch nebola poznať. Hostia pritom mali tri dni voľna, no priebeh úvod zápasu tomu nenasvedčoval.

Prvý gól padol už v tretej minúte, keď Ribeiro spoza bránky našiel voľného Daleyho, ten z voleja prestrelil Budaja a otvoril tak skóre v American Airlines Centre. 1:0

V 15. minúte mali Stars k dispozícii presilovku, ale tú nevyužili. Avšak udržali útočné pásmo, Robidas vystrelil a Stu Barnes dorazil jeho strelu. 2:0

V obrannom pásme Avalanche boli hráči Stars ako na výlete. Dve minúty pred koncom to predviedli štefan, Boucher a Lehtinen. Boucher po nahrávke Patrika Štefana nastrelil Budaja a spoluhráč Jere Lehtinen mal dosť času na to, aby nadvakrát poslal puk za gólmanov chrbát. 3:0

Skóre v prvej tretine ešte korigoval Sakic, keď dorazil pokus Brunetta. 3:1

Divoký zápas pokračuje

2. Tretina

V 4. minúte Tjärnqvist zblokoval puk a následne Hagman s Jokinenom vyhnali Budaja z bránky. Jokinen v role nahrávača a Hagman z nízkeho uhla rozvlnil sieť. 4:1

Následne v polovici tretiny Marty Turco veľmi nezvládol situáciu a góly Stastneho a Wolskeho mali za príčinu, že sa do bránky postavil opäť Mike Smith.

Netrvalo dlho a Joel Lundqvist poslal Stars do dvojgólového náskoku. V 11. minúte Halpern poslal puk na Theodora, ktorý ešte tečoval Lundqvist. 5:3

V 14. minúte klasická situácia. Presilová hra a bombardér Boucher. 6:3

Halpern istí víťazstvo

3. Tretina

Opäť dva rýchle góly Colorada. V druhej minúte Milan Hejduk z ostrého uhla prekonal Smitha a následne v piatej minúte McLean z ľavého kruhu poslal puk za gólmanov chrbát. 6:5

Aj keď ku koncu zápasu bolo badať únavu hráčov Dallasu, hosťom sa nepodarilo vyrovnať. K dispozícii mali tri presilovky po sebe, tie nevyužili a prišiel trest.

Dve a pol minúty pred koncom skvelú prácu predviedol Eriksson, ktorý získal puk v strednom pásme, vkorčuľoval do pásma Avalanche, poslal pas Halpernovi a ten sa nemýlil. 7:5