Střelec tří branek Teemu Selänne
(Autor – Getty Images/Ronald Martinez)

Tretí vzájomný zápas nedopadol pre Stars vôbec dobre, prehrali s Anaheimom 1:5.

Teemu Selänne dáva prvý gól

Ducks prestrieľali Stars 11-8, vyhrali 12 z 16 vhadzovaní a situácia sa vôbec nevyvíjala dobre. Súper hral disciplinovane a tak domáci nemali v hre žiadnu výhodu presilovej hry.

V 19. minúte si Ric Jackman vymenil puk so Selännem a ten z voleja poslal puk z ľavého kruhu za chrbát Marty Turca. 0:1

Převaha Dallasu, definitivní vedení Phoenixu

Zdalo sa, že Stars držia krok. V 13. minúte predviedla trojica Lindros, Hagman a Ribeiro peknú útočnú akciu, jednu z mála v tomto zápase. Lindros backhandom prihral Ribeirovi, ten Hagmanovi, ktorý sa ocital zoči voči brankárovi Anaheimu. Prehodil si puk z forehandu na backhand a zakončil do odkrytej časti bránky. 1:1

V závere tretiny Boucher tvrdo narazil Melina na mantinel a dostal trest 5 minút.

„Nechcel som ho zraniť. Myslel som, že je otočený bokom, keď sa to stalo. Výsledok však je, že nás to stalo zápas.“
Philippe Boucher

Ducks toho hneď využili. Selänne sa dostal za obrancov a už len dorazil puk po prihrávke Kunitza. 1:2

O 58 sekúnd po strele McDonalda dorazil puk za bránku Scott Niedermayer. 1:3

V Poslednej minúte DiPenta vystrelil z modrej čiary, Turco nezareagoval a bol z toho ďalší gól. 1:4

Opäť Teemu Selänne

Stars mali na začiatku niekoľko šancí, ale Bryzgalov ich zneškodnil.

V 9. minúte dostal puk fínsky blesk a než sa Marty spamätal, bolo 1:5.

V celej tretej tretine vyslali Stars na Bryzgalova iba štyri strely, to nestačilo ani na skorigovanie skóre.

„Nemôžeme si dovoliť robiť chyby. Ak budeme dostávať 5 gólov z nejakých 20 striel a 5 trestných minút za takéto fauly, nemôžeme takéto zápasy vyhrať.“