Mike Ribeiro rozhodol v nájazdoch

Los Angeles – Dallas 3:4 sn (0:2, 1:0, 2:1, 0:0, 0:1)

Mike Ribeiro překonává Barry Brusta, Dallas vítězí
(Autor – Getty Images/Noah Graham)

Piaty zápas s Los Angeles sa skončil piatym víťazstvo Dallasu, no tentokrát rozuzlenie priniesli až samostatné nájazdy.

Boucher a Barnes

Hviezdam stačilo 55 sekúnd na prvý gól. Barnes zachytil puk na modrej, poslal ho za bránku, odkiaľ backhandom našiel Jeff Halpern Bouchera a bolo 0:1.

V 16. minúte boli v akcii opäť Stu Barnes a Jeff Halpern. Halpern z rohu klziska prihral Barnesovi, ktorý spomedzi kruhov dal Dallasu dvojgólový náskok. 0:2

Kings doťahujú

V druhej tretine boli Králi lepším mužstvom a prestrieľali hostí 17-6. Napriek tomu sa im podarilo skórovať len raz. V 7. minúte hrali domáci presilovku, Cammalleri výborne uvoľnil Browna, ktorému stačilo trafiť puk do odkrytej bránky. 1:2

Jedinú presilovku Stars v druhej tretine nevyužili a tak sa do kabín odchádzalo s gólovým vedením.

Zachránca Brenden Morrow

V 3. minúte skóroval Sean Avery z brejku a vyrovnal tak skóre. 2:2

Dvojgólový náskok Dallasu z úvodu zápasu nebola pre domácich nezvládnuteľná úloha, čo napokon ukázal aj Blake. V 13. minúte pri vlastnej presilovke Avery napálil puk do Marty Turca a Blake z dorážky skóroval. 3:2

Dallas zachránil päť minút pred koncom jeho kapitán. Jeho delovka sa odrazila od Norstroma a Brust na puk nestihol zareagovať. 3:3

Predĺženie

Stars mali v predĺžení 33 sekundovú presilovku, domáci si zahrali v presile celé dve minúty, no Marty Hviezdy podržal. Stars prestrieľali Los Angeles 3:1.

Nájazdy

Na nájazdoch sa nepresadili Zubov, Brown, Jokinen ani Kopitar. Ako jediný skóroval Ribeiro, ktorý pomiešal puk a poslal ho medzi tri tyče prekonaného Browna. Ako posledný šiel Frolov, no jeho vychytal Turco a tak LA Kings znovu podľahli Dallasu, tentokrát 3:4.

„Čokoľvek si povedali po prvej tretine, zabralo to. Ich hra sa zlepšila, no naša sa nezlepšovala s nimi. V určitých momentoch sa mi zdalo, že chcú to víťazstvo viac než my, no nakoniec sme to otočili. Marty mal tiež niekoľko výborných zákrokov.“