Marty Turco vychytal Žralokov zo San Jose

Dallas – San Jose 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Nepřekonatelný Marty Turco
(Autor – AP Photo/Matt Slocum)

Druhý vzájomný zápas sa odohral na ľade American Airlines Center. Zraneniami zdecimované Hviezdy boli v značnej nevýhode oproti súperovi, ale Turco dokázal svoj tým podržať a vybojovať si tak dva body.

Modanov gól

1. Třetina

V zápase si zahrali až traja nováčikovia, Eriksson, Grossman a Lundqvist. Joel Lundqvist nastúpil na svoj premiérový zápas NHL a rozhodne sa na ľade ukázal v dobrom svetle.

Stars mali v prvej tretine k dispozícii len jednu presilovku, ale aj to stačilo na vstrelenie gólu. V 8. minúte Boucher dostal puk od Zubova, poslal krížom na Modana a ten z pravého kruhu na vhadzovanie delovkou prestrelil Nabokova. 1:0

Kľúčové oslabenia

Aj napriek tomu, že Sharks majú najlepšie presilovky v lige, proti Dallasu vyšli naprázdno. Solídne výkony od Zubova, Bouchera, Barnesa a ďalších pečatil neuveriteľnými zákrokmi Marty Turco.

V druhej tretine sa zranil strelec jediného gólu v zápase, Modano, a do zápasu už neskôr nezasiahol.

Turco a opäť Turco

Neskutočný nástup predviedli hostia v tretej tretine, keď prestrieľali Stars 12-4. Domáci sa do útočného pásma dostávali len sporadicky. Avšak Žralokom to nebolo nič platné, pretože v bránke Dallasu hviezdil Marty Turco, ktorý predviedol snáď najlepší výkon v tejto sezóne.

Vychytal takmer stopercentné šance Marleaua, Cheechooa a Pavelskiho.

Dve minúty pred koncom odvolali hostia gólmana a usadili sa v obrannom pásme Dallasu, ale skórovať nedokázali a tak Stars zvíťazili jedným gólom a pripísali si tak dva body do tabuľky.

„Bol to pravdepodobne jeho najlepší výkon v sezóne. V situáciách ako tieto potrebujeme, aby Marty bol naším najlepším hráčom a dnes to tak skutočne bolo.“