Presilovky Dallasu nepomohli

Detroit – Dallas 2:1 (0:0, 0:1,2:0)

Henrik Zetterberg přihrával na vítězný gól
(Autor – AP Photo/Paul Sancya)

Druhé stretnutie týchto rivalov zo západnej konferencie prinieslo rovnaké rozuzlenie. Dallas chyboval v presilovkách a podľahol Red Wings 2:1.

Bezgólová tretina

1. Třetina

Marty Turco aj Dominik Hašek si v prvej časti udržali čisté konto, aj keď viac práce mal gólman Dallasu, ktorý musel kryť až 10 striel domácich. Stars vyslali na Haška 6 striel.

Najväčšiu šancu spálil Jere Lehtinen, ktorý vzal puk Dacjukovi, ale nastrelil len tyč brankára Detroitu.

Antti Miettinen skóruje

Po bezgólovej tretine sa ako prvý trafil Antti Miettinen. V 7. minúte Dallas zatlačil domácich do vlastného pásma, z ktorého dokázali hráči Stars vyťažiť dve gólové príležitosti. Tú druhú po prihrávke od Ribeira využil fínsky útočník, ktorý prekonal gólmana Detroitu strelou z bočnej strany bránky Dominika Haška. 0:1

Diváci v aréne si určite neubľúbili Niklasa Hagmana, ktorý v jednom zo súbojov zrazil Jasona Williamsa kolenom na ľad. Hagman však trest za tento zákrok nedostal.

Dve presilovky, dva góly

Kto by si kedy pomyslel, že presilovky jedného tímu dokážu tomu druhému vyhrať zápas. Stars už stratili niekoľko zápasov, ale o niečom takom sa im snáď ešte nesnívalo.

V 4. minúte počas presilovky Dallasu Zetterberg vyhral buly a Niklas Lidstrom poslal na Turca nepríjemnú strelu. Túto ešte Marty zlikvidoval, ale na dorážku Drapera bol prikrátky. 1:1

Podobný scenár sa zopakoval v 13. minúte, keď Zetterberg obkorčuľoval Martyho bránu, nahral Schneiderovi a jeho strela sa na prekvapenie všetkých ocitla v sieti. 2:1