Jeff Halpern získal pre Dallas oba body

Dallas – Los Angeles 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Jeff Halpern střílí rozhodující gól
(Autor – AP Photo/Matt Slocum)

V poradí tretí zápas hral Dallas so súperom z Pacifickej divízie, Los Angeles Kings. Ani tentokrát však Králi na Hviezdy nestačili.

Boucher skóruje

Po druhýkrát v sezóne nahradil Marty Turca v bránke Mike Smith, mladý brankár znovu milo prekvapil.

Kings mali lepší vstup do zápasu ako domáci súper, o čom svedčí aj počet striel 12-6, ale Mike Smith chytal presvedčivo.

V 15. minúte skóroval Philippe Boucher po skvelej práci Stevea Otta a Matthew Barnabyho. 1:0

Veľkú príležitosť na skórovanie mali hostia koncom tretiny, pri presilovke o jedného hráča, ale mladý brankár gól za svoj chrbát nepustil

Blake a Barnes

Len 45 sekúnd trvalo Kráľom, kým vyrovnali skóre. Presilovku dokonale využil Rob Blake, keď prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Smith na strelu nestihol dostatočne rýchlo zareagovať pre zakrytý výhľad. 1:1

Stars mali šancu dostať sa opäť do vedenia pri presilovke o dvoch hráčov, ale Modanovu strelu do prázdnej bránky zblokoval Mattias Norström.

V poslednej minúte Boucher získal puk, poslal ho Barnabymu, jeho prihrávka našla Stu Barnesa a ten s prehľadom prekonal Garona. 2:1

Zápas pre zranenie nedokončil Steve Ott, ktorý utrpel zranenie po súboji s Kostopoulosom.

Halpernov prvý gól

V 8. minúte vyrovnal po strele Tverdovskeho Kostopoulos, ktorý sa dostal k dorážke a našiel miesto medzi Smithovými betónmi. 2:2

V 17. minúte Jeff Halpern po prvýkrát za Dallas skóroval. Niklas Hagman vybojoval za bránkou puk, vykorčuľoval k ľavému mantinelu a vystrelil. Puk sa obtrel o Jere Lehtinena a následnú dorážku za chrbát Mathieu Garona zariadil Jeff Halpern. 3:2

„Nehrali sme tak dobre, ako sme schopní. Posledné tri zápasy zo štyroch takto vyzerali a ja sa musím chlapcom poďakovať, že sme dokázali získať až šesť bodov.“