Joe Sakic rozhodol o osude druhého zápasu

Dallas – Colorado 4:5 pp (0:3, 4:0, 0:1, 0:1)

Koutouč končí v síti, Joe Sakic rozhodl prodloužení
(Autor – AP Photo/LM Otero)

Aj keď dôležitosť zápasu bola veľká, Stars nedokázali hrať s Coloradom vyrovnane po celých 60 minút. Avalanche dotiahli zápas do víťazného konca.

Colorado kraľuje

Prvý gól zo strany hostí sa zrodil z presilovej hry v 8. minúte. Po tom, čo Pierre Turgeon vyhral buly, Rob Blake tvrdo vypálil a bolo 0:1.

Guerinova chyba o dve minúty neskôr pomohla Lavínam dostať sa do vedenia. Guerin stratil na modrej puk a v zápätí centrovaná prihrávka Milana Hejduka sa od korčulí Andrew Brunettea odrazila za Turcov chrbát. 0:2

V 13. minúte sa hostia zmocnili puku a vkorčuľovali do obranného pásma Stars. Joe Sakic zahodil šancu na skórovanie, ale Milan Hejduk z dorážky pohodlne zvýšil vedenie na 0:3.

Dallas otáča

Už v 3. minúte sa dostali Stars do šance. Jussi Jokinen doklepol Hagmanovu strelu a znížil tak na 1:3.

O necelé čtyri minúty prehrávali Stars už iba o gól. Modanova prihrávka Jokinenovi bola odrazená, najlepšie sa zorientoval Jere Lehtinen a prekonal brankára Theodora. 2:3

O minútu opäť Jere Lehtinen. Jeho strelu síce Theodore zblokoval, ale Rob Blake s úmyslom vyhodiť puk si ho zasunul do vlastnej bránky. 3:3

Tri sekundy pred koncom sa dostali domáci do vedenia. Mike Modano v útočnom pásme pri presilovej hre prihral Niinimovi, ten vystrelil a od korčule Mikea Modana sa puk dostal až do siete. Videorozhodcovia gól potvrdili. 4:3

Brett Clark zrovnáva

Dallas prestrieľal súpera 8-4, ale bolo to málo platné.

Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času Brett Clark dorazil vo vlastnom oslabení Hejdukovu strelu za Martyho chrbát a nádeje Stars sa pomaly rozplývali. 4:4

Nedáš, dostaneš. Práve tak sa vyvíjalo predĺženie druhého čtvrťfinálového zápasu medzi Dallasom a Coloradom.

Po tom, čo Jason Arnott nastrelil Theodorovu tyč, Joe Sakic tečoval strelu Michaela Lilesa a zápas sa skončil. Avalanche opäť zvíťazili.

• Jere Lehtinen – 23:38 min, -1, (2+0)
  • Jaroslav Svoboda – 6:38 min, +0, (0+0)