Wojtek Wolski přivedl Colorado k vítězství

(Autor – AP Photo/LM Otero)

Dallas začal vyřazovací boje potupnou prohrou na domácím hřišti.

Colorado přijelo do Texasu v očekávané sestavě bez tří marodů (Konowalchuka, Svatoše a Väänänena). Dallas nastoupil kompletní, ve čtvrté formaci se na levé křídlo postavil namísto Jaroslava Svobody Jeremy Stevenson.

Morrow a Guerin dávají Dallasu nadějné vedení

Ve vyřazovacích bojích se začíná odznova a přesně podle tohoto hesla hosté nastoupili do zápasu. Dobře bruslili, připravovali si šance, jen je nedokázali proměnit nebo je zastavil pozorný Marty Turco. Hned ve druhé minutě byl vyloučen Niko Kapanen, hosté první přesilovku nevyužili.

Na druhé straně se Jose Theodore vyloženě nudil. První zásah musel předvést v době, kdy jich Turco měl na svém kontě již sedm. Přesto se vedení ujal Dallas.

Ve 14. minutě zavezl puk podél pravého mantinelu do pásma Stephane Robidas, Stu Barnes obehrál za brankou dva soupeře, vybruslil s pukem před bránu a v mezikruží našel volného Morrowa, jeho bomba poprvé napnula síť v American Airlines Center – 1:0.

Druhý gól Stars na sebe nenechal dlouho čekat. O necelé dvě minuty později našel Steve Ott před branku najíždějícího Jasona Anrotta, jehož vtipná zadovka našla Billa Guerina před prázdnou brankou – 2:0.

Lavina se dočkala první gólové odměny v 17. minutě. Boucherova přihrávka našla ve středním pásmu hůl Briseboise. Rychlý kontr si vzala na starosti trojice Sakic, Brunette, Hejduk a posledně jmenovaný přesnou a nápaditou kombinaci zakončil. Turco byl v domácí brance zcela bez šance – 2:1.

Wojtek srovnává, Colorado jde do rozhodujícího trháku

I ve druhé třetině pokračovalo Colorado v ofenzivním představení a dostalo se mu za to také náležité odměny.

V polovině šesté minuty chyboval za vlastní brankou Jon Klemm. Turco mu ve snaze o rozehrávku přenechal puk. Klemm se jej snažil před forčekujícím Dowdem poslat na svého parťáka Trevora Daleyho. Dowd však příhru vystihl, poslal puk před branku a než se do ní Turco vrátil, mladíček Wojtek Wolski vyrovnal – 2:2.

Aktivní hra hostí přinesla i ve druhé třetině nedovolené zákroky domácích a tudíž i přesilové hry. V čase 8:00 fauloval Sergej Zubov, o minutu a osm sekund později našel Wojtek Wolski mezi kruhy najetého obránce Roba Blakea, jehož přesná střela skončila v síti – 2:3. Turco měl mezi svým pravým betonem a tyčí místo snad jen na ten jeden puk, Blake ho přesto trefil. Jeho střela byla parádní.

Hned v další přesilovce Colorada vytáhl proti Blakeovi famózní zákrok Turco, přesto se o několik vteřin později hosté prosadili. Andrew Brunette přihrávkou zpoza branky vyzval najíždějícího Johna Michaela Lilese ke skórování – 2:4.

Lavina se s dvoubrankovým vedením jaksi nehodlala spokojit. Dallas mizerně bránil a pouštěl hosty do jednoho přečíslení za druhým. Jednou skvěle zasáhl Willie Mitchell, podruhé Marty Turco.

Dallas dal Coloradu ve druhé třetině tři přesilovky a hostí dvě využili. Početní výhoda v jejich podání hýřila nápadem a pohybem, jaký kontrast s tou Dallaskou.

Clark korunuje vítězství Colorada

Dallas je svými obraty v závěrečné části proslulý, tentokrát ale o ničem takovém nemohla být ani řeč. Colorado dál kontrolovalo hru a navíc přidalo ještě jednu branku. Ve třetí minutě v další rychlé akci tří proti dvěma našel Jim Dowd od pravého mantinelu na středu najíždějícího Bretta Clarka, jenž měl dostatek času a prostoru k tomu, aby přesně zamířil – 2:5.

Ve 13. minutě si vysloužil menší trest Rob Blake a po minutě početní výhody Stars chybovala hráčská lavice hostí. Colorado hrálo v pěti a nabídlo Dallasu přesilovku 5 na 3. Ta ovšem jakoby charakterizovala celé první utkání. Dallas v ní a pak ani do konce zápasu neskóroval a do kabiny hráče vyprovázela hlasitá a oprávněná nespokojenost domácích fandů.

Colorado se v sérii ujalo zaslouženého vedení 1:0.

• Mike Modano – 21:35 min, -1, (0+0)
  • Wojtek Wolski – 13:53 min, +1, (1+2)