Trevor Daley rozhodol v predĺžení

Dallas – Minnesota 4:3 pp (1:1, 2:0, 0:2, 1:0)

Trevor Daley právě rozhodl prodloužení
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Stars majú priečku v tabuľke istú a tak sa len čaká na súpera do playoff. Zápas s Minnesotou mal slúžiť ako príprava do vyraďovacích bojov.

„Je ťažké hrať tieto zápasy. Chceme, aby už boli za nami, nech sa môžeme plne sústrediť na playoff. Je ťažké prejsť cez tieto zápasy, pretože pre nás už nemajú žiaden veľký význam.“
Mike Modano

Robidas zrovnáva

1. Tretina

Stars hrali svoju prvú presilovku v zápase, ale bol to Brian Rolston, kto sa dostal do šance. Po prieniku z vlastného obranného pásma ho zastavil betón Johana Hedberga.

Domáci nevyužili ani svoju druhú presilovku a tak šancu dostali hostia z Minnesoty. V 14. minúte dostal puk Mikko Koivu, spoza bránky backhandom nastrelil Hedberga a následne z dorážky skóroval. 0:1

Tri minúty pred koncom mal Gáborík tú istú šancu ako Rolston zo začiatku, no zastavili ho nádherným zákrokom betóny Hedberga.

10 sekúnd pred koncom domáci vyrovnali. Modano prihral Robidasovi, ten sa vybral až za bránkovú čiaru a strelou z uhla prekvapil aj samotného Fernandeza. 1:1

V ďalších minútach si udržal Johan Hedberg svoju výkonnosť a skóre sa už nemenilo

Dallas je vo vedení

2. Tretina

V 6. minúte spoza bránky poslal Guerin puk Morrowovi, ktorý tvrdou strelou spomedzi kruhov nedal Fernandezovi šancu. 2:1

O minútu neskôr sa zaskvel vo svojej kráse Antti Miettinen a ukázal, čo v ňom je. Po prihrávke od Zubova vkorčuľoval do útočného pásma, od ľavého mantinelu sa cez obrancu Wild dostal až k ľavému kruhu na vhadzovanie a spoza dvoch obrancov strelou zápästím dostal Dallas do vedenia. 3:1

prísť o vedenie za 11 sekúnd

3. Tretina

Práve vďaka chybe Hedberga padol ďalší gól do siete Dallasu. Jeho úmysel vyhodiť puk do stredného pásma vystihol Dupuis, zblokovaný puk sa dostal k Weinhandlovi a ten trafil takmer do prázdnej brány. 3:2

„Netreba preceňovať Hedbergovu chybu. Po celý čas hral výborne a zneškodnil tri brejky súpera. Urobil viac dobrého, ako zlého.“
Dave Tippett

Chyba v obrane Stars posunula zápas do predĺženia. Wild vyhrali buly a na Mitchella sa rútili dvaja súperi. Weinhandl nahral Gáboríkovi a jeho strela zápästím skončila za Hedbergovým chrbátom. 3:3

Predĺženie

34 sekúnd pred koncom Trevor Daley z ľavého kruhu tvrdo vystrelil a rozhodol tak o osude stretnutia.

Dallas porazil Minnesotu 4:3 po predĺžení.

„Bolo dobré, že Daley takto skóroval. Ak mladý hráč dá takýto rozhodujúci gól, je jedno, či v zápase ide o veľa, alebo nie, navždy sa to vryje do pamäte.“