Modano a Turco to s Vancouverom vedia

Dallas – Vancouver 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Bryan Allen brání Niklase Hagmana
(Autor – AP Photo/Tim Sharp)

Modano, Jokinen, Zubov či Turco sa postarali o ďalšiu prehru Vancouveru s Dallasom, tentokrát v pomere 4:2.

Guerin na listinu zranených hráčov

Stars hrali v polovici prvej tretiny hneď dve presilovky, keď na trestnej sedeli Burrows a Weinrich, no brankár Auld hostí podržal.

Góly síce nepadali, no o pästné súboje núdza nebola. Najprv si to rozdali Cooke a Daley, dve sekundy pred koncom tretiny sa do seba pustili Morrow a Allen.

Brenden Morrison zahral na Billa Guerina vysokou hokejkou, čím mu poškodil nadočnicový oblúk. Zranenie si vyžiada operáciu, čo vyradí Guerina na nejaký čas z hry.

Vancouver drží s Dallasom krok

V 22. sekunde trest dostal Carney a Stars hrali presilovku 5 na 3. Modano vkorčuľoval s pukom do útočného pásma a následne poslal krížny pas na Jokinena. Ten mu prihrávku vrátil. Modano si puk na hokejke dlho nepodržal, opäť našiel voľného Jokinena, ktorý spomedzi kruhov tvrdo vystrelil. 1:0

V 6. minúte vybojoval Modano za bránkou hostí puk a o ostatné sa postarali fínski útočníci. Jokinen spoza brány nahral Lehtinenovi, ten sa z tesnej blízkosti nemýlil a zvýšil náskok už na dva góly. 2:0

V 12. minúte po prihrávke Henrika Sedina rozbehnutý Anson Carter poslal z pravej strany puk rovno medzi Turcove betóny. 2:1

V 14. minúte hrali Canucks presilovku a tá im priniesla ovocie v podobe gólu. Daniel Sedin prihral Carterovi rovno pred bránku Marty Turca. Modano, Mitchell a Zubov sa pokúšali odpratať puk do bezpečia, no Carter bol pri ňom skôr, nastrelil Turca a Sedin sa z dorážky mýliť nemohol. 2:2

Dve minúty pred koncom sa strhla ďalšia bitka, tentokrát medzi Daleym a Ruutuom. Počas udeľovania trestov si to Burrows namieril k Turcovi a začal odpratávať sneh od Martyho bránky.

„Mám výhrady k ľuďom, ktorí odpratávajú už predtým odprataný sneh. To je môj dom a o ten sa chcem starať sám.“
Marty Turco

Marty mu uštedril nie príliš silný úder, na čo Burrows zareagoval a dostal 2+10 minút za podrazenie.

„Mám pocit, že sa opakujem. Boli sme nedisciplinovaní, nechali sa často vylučovať a ani presilovky neboli tak dobré, ako by sa žiadalo.“
Markus Näslund

Mike Modano rozhodol

Ubehli len tri minúty tretej tretiny a domáci sa mohli opäť radovať. Modano prevzal dlhú prihrávku od Zubova a strelou do horného rohu bránky dal víťazný gól stretnutia. 3:2

„Mike je náš kapitán a my ho nasledujeme. Proti Vancouveru sa mu darí, takže nám to rozhodne uľahčuje.“
Jussi Jokinen

V 15. minúte premenili Stars ďalšiu presilovku, tentokrát po faule Ruutua. Arnott na odrazený puk zareagoval najrýchlejšie a stanovil tak konečný stav stretnutia. 4:2

„Dnes to bol súboj medzi dvoma mužstvami, ktoré sa snažia o čo najlepšiu pozíciu pred play-off a naštastie sme odišli ako víťazi. Bolo to dobré vyhrať aj iným spôsobom, ako obvykle.“