Ofenzíva Dallasu v Calgary vyhorela

Calgary – Dallas 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Miikka Kiprusoff byl nepřekonatelný
(Autor – AP Photo, CP/Jeff McIntosh, CP)

Séria troch výhier Stars sa skončila v Calgary, kde hlavným hrdinom zápasu bol Kiprusoff. Aj keď naňho Hviezdy vystrelili dokopy 39 striel, nedokázali ani raz skórovať. Bol to prvý zápas v sezóne, kedy Stars nedali v zápase ani gól.

Daymond Langkow rozhodol

Stars hrali skutočne poctivo a podľa pravidiel, v prvej tretine bol vylúčený iba Steve Ott. Ešte v siedmej minúte nevyužili potrestanie hráča domácich McCartyho. Celkovo v zápase hrali Stars až sedem presilových hier, no Miikka Kiprusoff vychytal všetky pokusy hostí.

Prvý a zároveň posledný gól padol v 15. minúte, keď na trestnej lavici sedeli Ott a Simon. Pri hre 4 na 4 dostal puk Dion Phaneuf, jeho strelu tečoval Daymond Langkow a Marty Turco nemal nárok. 1:0

„Bol to môj typický gól. Vedel som,že Dion bude strieľať a tak som sa snažil dostať čo najbližšie k Turcovi a tečovať puk.“
Daymond Langkow

Dallas prestrieľal Plamene v prvej tretine 15-5.

Tippett taktizuje

Stars začali druhú tretinu s takmer dvojminútovou presilovkou, no skórovať nedokázali. Dave Tippett začal miešať útočné formácie, ako aj spôsob útoku, no ani tieto zmeny nepriniesli požadovaný efekt.

„Presilovky sú niečo, s čím sme mohli vyhrať tento zápas.“
Bill Guerin

Hlavným dôvodom neúspechu boli nevyužité presilovky a taktiež schopnosti hráčov, ktorí boli hlavnými aktérmi týchto presilových hier, ako Arnott, Guerin, Boucher, Zubov, Morrow, Modano a Lehtinen.

„Nevyhrali sme kvôli presilovým hrám, a to je frustrujúce.“

Neuveriteľný Miikka Kiprusoff

Posledná tretina bola skutočnou pohromou. Po údere Leopolda na Arnotta hrali Stars 3 minúty presilovú hru, a z toho až minútu presilovku 5 na 3. Kiprusoff však zneškodnil šance Zubova, Morrowa a krásnym zákrokom lapačkou aj šancu Modana. Na konci presilovej hry si na ňom vylámal zuby aj Niko Kapanen.

Aj keď Marty Turco predviedol viac než dobrý výkon, bohužiaľ to na Calgary nestačilo.

„Robili sme presne to, čo sme chceli. Mali sme výborný prehľad o hre, dobrú prácu s pukom, no jednoducho to tam nepadlo.“