Olympijská prestávka Dallasu neprospela

Phoenix – Dallas 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Shane Doan právě překonal Johana Hedberga
(Autor – AP Photo/Matt York)

Pred olympijskou prestávkou Stars prehrali oba zápasy s divíznym súperom. Ako sa zdá, šnúra prehier pokračuje. Na ľad nastúpil Jeremy Stevenson a v bráne sa predstavil Johan Hedberg.

Sanderson otvára skóre

Na trestnej lavici v prvej tretine sedelo až päť hráčov Dallasu. Priestor dostal aj nový hráč Jeremy Stevenson, ktorý nazbieral deväť trestných minút. Domácim sa podarilo zúžitkovať až vylúčenie Miettinena v 18. minúte. Seidenberg z modrej vystrelil, Scatchardovu dorážku Hedberg ešte zneškodnil, no Sanderson definitívne zasunul puk do bránky. 1:0

O necelú minútu na to stratil Zubov puk v strednom pásme, toho sa ujal Doan, prihral Comriemu a celú akciu ukončil Reinprecht dorážkou za Hedbergov chrbát. 2:0

Doan dáva víťazný gól stretnutia

Obrana Stars sa vôbec nepredviedla v dobrom svetle a z toho pramenili akcie Phoenixu. V 3. minúte nevyužili Stars presilovku 5 na 3, keď Lehtinenovu strelu chytil Joseph.

V 6. minúte našiel Comrie rozbehnutého Doana, ktorý nechal za sebou Bouchera aj Niinimu a forehandom poľahky skóroval. 3:0

Tvrdá práca Billa Guerina v tréninku sa zrejme vypláca. Po prihrávke Modana v 15. minúte poslal tvrdú strelu z pravého mantinela až k pravej tyči Curtisa Josepha. 3:1

Odpoveď domácich na seba nenechala dlho čakať. Comrie využil zmätok v obrane Stars, nahral Doanovi, ten si pokojne vyčkal v útočnom pásme až na príchod Maru a Mara spomedzi kruhov prestrelil hosťujúceho gólmana. 4:1

Hedberg odchádza do kabín

Od 40. minúty nastúpil do bránky Dallasu Marty Turco, no ešte stihol inkasovať dva góly.

Prvý gól v tretine však padol za chrbát Josepha. Miettinen miešal pri mantineli puk po nahrávke Niinimu. Vystrelil, no pri odrazenom puku bol najskôr Jason Arnott. Joseph musel kapitulovať. 4:2

V 13. minúte presilovku využili domáci, keď odrazený puk poslal Johnson priamo k pripravenému Sandersonovi. 5:2

Dve minúty pred koncom Phoenix využil ďalšiu presilovku. Mara spoza Turcovej bránky našiel Doana a ten cez deravú obranu Stars skóroval. 6:2

„Spravili sme veľa chýb. Ale takisto veci závisia aj na tom, ako ich napravíme. Ak dovolíme súperovi dostať sa do breaku z vlastného pásma, je to hlúpe. Vôbec to nebola dobrá hra.“

Dallas tak inkasoval ďalších šesť gólov v prehratom stretnutí. Taktiež je na prvom mieste v päťminútových trestov, keďže na svojom konte má už 37 osobných súbojov.

„Prestávka nám rozhodne pomohla. Mali sme sériu prehier a voľno nám prospelo. Posledný týždeň sme tvrdo trénovali a nikto z nás nepochyboval, že dnes odohráme kvalitný zápas.“