Modano vystrelil Dallasu ďalšie víťazstvo

Dallas – Detroit 2:1 sn (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0)

Mike Modano na buly proti Stevu Yzermanovi
(Autor – Dallas Stars.com)

Stretnutie dvoch top tímov západnej konferencie nemohlo priniesť nič iné len dramatický hokej. Bola to hra gólmanov, v ktorej lepšie uspel Marty Turco a mohol sa tak radovať z premiérovej výhry nad Red Wings.

„Bola to defenzívna a fyzická hra, ktorá mi pripomenula staré časy. Ale NBC a fanúšikovia musia nájazdy milovať. Bolo to vzrušujúce. V samostatných nájazdoch bol Marty úžasný a samozrejme Jussi bol takisto fantastický.“
Mike Modano

Turco s Legacem si držia čisté konto

V American Airlines Center sa hral defenzívny, fyzický hokej, no aj napriek tomu v prvej tretine gól nepadol. Hviezdami oboch tímov boli Marty Turco a Manny Legace, ktorí sa predviedli v plnej paráde.

Veľkú príležitosť mali Red Wings v šiestej minúte, kedy hrali presilovku 5 na 3.

No Turco sa sily Detroitu v presilovkách nezľakol a vychytal obe šance Dacjuka. Na druhej strane sa predviedol Legace po strele Tjärnqvista.

Stars zvyšujú tempo

Kým v prvej tretine bol stav na strely 5:10 pre Detroit, v druhej to už vyzeralo inak. No neprekonateľnou prekážkou pre oba tímy boli gólmani a tak sa skóre v druhej tretine nezmenilo.

Holmström skóruje, Lehtinen zrovnáva

Na začiatku tretiny dostal Turco trest dve minúty za sekanie a túto presilovku hostia predsa len využili. Forehand Holmströma ešte Turco zlikvidoval, no na jeho backhand po strele Woolleyho už bol prikrátky. 0:1

Stars začali naberať na obrátkach a gól visel vo vzduchu. Po prihrávke Bouchera veľkú šancu mal Modano, no jeho strelu a vzápätí aj dorážku Legace zneškodnil.

V 15. minúte Stars konečne udreli. Modano vpadol do útočného pásma a prihral k pravému mantinelu Jokinenovi. Jussi ponechal puk Lehtinenovi a ten tvrdou strelou spomedzi kruhov prekonal brankára Legaceho. 1:1

Zetterberg v šanci

Predĺženie

Už v prvej minúte predĺženia si šiel na trestnú lavicu sadnúť Jason Arnott. Turco však mal svoj deň a gól za svoj chrbát nepustil. Veľkú príležitosť na ukončenie zápasu mal Zetterberg, no tentokrát jeho snaženie prekazila tyč Martyho brány. Tak sa zápas pretiahol až do samostatných nájazdov, ktoré sú veľkou zbraňou Hviezd z Texasu.

Modano strelil víťazný gól stretnutia

Penalty

„Dôverujem mojim chlapcom a takisto aj brankárom, ak dôjde k penaltám. Hovoríme o sebaistote celý čas a v nájazdoch sa nám to vyplatilo.“

Ako prvý sa do bránky postavil Turco, proti nemu stál Dacjuk. Ten sa však netrafil. 0:0

Sergej Zubov našiel medzierku v Legaceho bránke a dal už piaty gól z nájazdov. 1:0

Na druhej strane bol však úspešný tiež Williams. 1:1

Na ľad sa postavil „Jack Rozparovač“ a druhým jednoručným backhandom predĺžil svoju úspešnosť na osem gólov. 2:1

Zetterberg musel dať, aby Red Wings ostali v zápase. No Turcov zásah bol posúdený ako hodenie hokejkou, a aj keď Zetterberg stratil nad pukom kontrolu, počítalo sa to ako technický gól. 2:2

Na nájazdoch ďalej neuspeli ani Miettinen, ani Lang. 2:2

Všetko mohol rozhodnúť kapitán Dallasu, Mike Modano, a tak sa aj stalo. Presnou strelou do horného rohu Legaceho bránky ukončil dramatické stretnutie a Dallas tak druhýkrát v sezóne porazil Detroit.

„Myslím, že jediní, ktorí sa netešili našej hre boli pracovníci tu v aréne, ktorý za krátky čas mali pripraviť palubovku pre Mavericks.“