Hrubé chyby vzaly Dallasu body

Dallas – Phoenix 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

Dave Scatchard, Boyd Devereaux a Mike Ricci oslavují vítězný gól
(Autor – AP Photo/Ann Heisenfelt)

Dvě hrubé chyby ve třetí třetině, které dělilo neuvěřitelných 22 sekund připravily Dallas o vítězství nad divizním soupeřem z Phoenixu.

Převaha Stars, vedení Coyotes

1. třetina

Dallas zahájil střetnutí tak, jak se na domácí tým sluší a patří. Hned v první minutě sestřelil Ladislava Nagyho u mantinelu Morrow a jakoby předznamenal průběh první třetiny. Dallas hrál hokej a Phoenix pouze bránil. Přesto odešel do šatny s jednobrankovým náskokem.

V 18. minutě vybojoval puk u mantinelu Steve Gainey, po jeho příhře střílel od modré Sean O’Donnell a střelu tečoval Mike Ricci. Teprve druhá střela Phoenixu na branku skončila v šibenici – 0:1. Daley s Riccim bojoval seč mu síly stačily, no Doan se přece dokázal prosadit.

Brankáři lepší střelců

Ve druhé třetině branka nepadla. Oba gólmani chytali opravdu znamenitě.

Dvě hrubky domácích

Ve čtvrté minutě závěrečné třetiny srovnal Dallas krok. Barnes přihrál od pravého mantinelu Morrowovi a ten střelou z předbrankového prostoru překonal výborného Bouchera poprvé.

V 11. minutě se Dallas dostal poprvé v zápase do vedení. Denis Gauthier zlomil při zakládání útočné akce hůl, Jaroslav Svoboda toho využil, zavezl puk do třetiny, kde po jeho předání vstřelil druhý gól Dallasu Steve Ott.

Dallas měl Phoenix na lopatě. Vedl a byl stále lepším týmem. Dvě hrubé chyby však Stars připravily nejen o vítězství ale rovnou o oba dva body.

Na konci 14. minuty ztratil puk ve středním pásmu Niko Kapanen. V rychlém protiútoku nalákal na sebe Nagy bránící hráče i gólmana a pak předložil Doanovi puk před prázdnou branku – 2:2.

Přesně po 22 sekundách už vedli hosté 2:3. Turco se za vlastní brankou zamotal s pukem při rozehrávce, hosté využili příznivé situace, neboť Philippe Boucher i Zubov byli taktéž u zadního mantinelu a Dave Scatchard poslal puk do prázdné klece.

„Byl jsem tou situací trochu překvapen. Jsem rád, že nám můj šťastný gól pomohl vyhrát.“
Dave Scatchard

Dallas nedokázal za celý zápas využít celkem devět přesilových her. Jere Lehtinen, jenž absentoval kvůli chřipce, chyběl víc než je zdrávo. Phoenixu stačilo na vítězství ubohých 13 střel, přičemž ve třetí třetině vystřelili pouze dvakrát. Obě střely skončily v síti…

„Není to o tom co jsme udělali, ale o tom co jsme neudělali. Máme v našem týmu osobnosti, jenž dnes neměly na vývoj utkání žádný vliv.“