Nathan Perrott právě vstřelil vítězný gól, k čemuž mu gratuluje Ott
(Autor – AP Photo/Joshua Lott)

Modano strelil 468. gol v jeho kariere

1. třetina

Stars išli do zápasu s cieľom vyhrať a tak predĺžiť svoju neporaziteľnosť s Chicagom na jedenásť zápasov.

Hneď v úvode prvej tretiny Modano s Jokinenom skórovali z dorážky po strele Zubova a Robidasa.

Turco po jednom z mnohých výletov do rohu klziska stratil puk, ten získal Kyle Calder, no v bráne bol pripravený Jason Arnott, ktorému sa po nevýrazných výsledkoch darí aspoň v bránkovisku.

Stars mali situáciu pevne v rukách. Po vylúčení Špačeka v poslednej minúte Daley dostal puk do útočnej tretiny, kde sa o všetko postarali Arnott s Guerinom. Arnott backhandom prihral puk Guerinovi, ten mu prihrávku vrátil a Arnott dotlačil puk za chrbát bezmocného Chabibulina.

Víťazný gól vstrelil Nathan Perrott

Stars ukolísaní nevýraznou hrou domácich poľavili a na trest nemuseli dlho čakať. Po vylúčení Zubova a Turca (trest odsedel Erskine) hrali Blackhawks presilovku 5 na 3. Bell dorazil Špačekovu strelu za Turcov chrbát a znížili nepriaznivý stav na 1:3.

Víťazný gól Stars zariadil nečakane Nathan Perrot. Daley perfektnou prihrávkou našiel voľného Steva Otta, ktorý posunul puk Perrotovi a ten spomedzi kruhov prekvapil tvrdou strelou nevýrazného Chabibulina.

Dallas zvolnil, Chicago znižuje

Dallas spokojný s výsledkom zvoľnil tempo. V druhej minute Dowd našiel Holmqvista, ktorého nedokázali ubrániť ani Klemm s Arnottom a ten pohotovo prekonal Martyho Turca.

V šiestej minúte pri hre 4 na 4 mohol o osude zápasu rozhodnúť po prieniku do útočnej tretiny Mike Modano, ktorý to napálil len do stojaceho Chabibulina.

Skvelo hrajúci Modano v deviatej minute prekľučkoval cez hráčov v strednom pásme, kde našiel Lehtinena, ktorý znovu tvrdou strelou rozvlnil sieť za Chabibulinom.

Štyri minúty pred koncom tretej tretiny hrali domáci presilovku. Pred bránkou Martyho Turca si doslova robili čo chceli a pre Arnasona nebol problem upraviť výsledok na konečných 3:5 pre Dallas.

„Cítil som, že sme mohli byť lepší. Hoci sme vyhrali zápas a strelili pár gólov, chcem dostať z môjho tímu maximum.“