Výborný Curtis Joseph a speciální formace Coyotes

Dallas – Phoenix 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Curtis Joseph zasahuje všemi možnými způsoby, Morrow nemá šanci
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Přestože Dallas v letošní sezóně využil pouze jedinou přesilovku 5 na 3 ze dvanácti nabídnutých, dokázal v posledních devíti zápasech osmkrát zvítězit. Na podeváté to už nevyšlo. Phoenix využil obě dvě nabídnuté přesilovky 5 na 3, Stars ze dvou ani jedinou.

Curtis Joseph se překonává

Dallas v první třetině sice Phoenix přehrával, do kabin ovšem odcházel s jednobrankovou ztrátou. Celkem šest menších trestů si vysloužili hráči Coyotes a co víc, první dvě vyloučení znamenala 34 vteřin trvající přesilovku 5 na 3. Dallas nebyl schopen překonat hostujícího gólmana ani z nejvyloženějších pozic. Curtis Joseph byl zkrátka neprůstřelný.

Hosté podobný problém vůbec neměli. V sedmé minutě fauloval uzdravený Jon Klemm a jen o 13. sekund později si podobně nedovoleně počínal Niko Kapanen. Hostům se po téměř minutě podařilo dvojnásobnou přesilovku využít. Střela Shane Doana se dostala v předbrankovém závaru až k Miku Comriemu před nímž byla domácí svatyně zcela odkrytá – 0:1.

Jokinen skóruje, Stars přesto prohrávají

Podle navlas stejných not se hrálo i v prostřední části hry. Po jejím skončení byl poměr střel na branku soupeře 27 – 11 ve prospěch domácích hráčů, skóre se však vyvíjelo lépe pro hosty. Vedli totiž 1:2.

V 6. minutě se rozehrávka Paula Mary dostala k Shanu Doanovi, jenž z levého kruhu mířil přesně.

Dallas korigoval skóre v 9. minutě. V sedmé přesilové hře si vyjel s kotoučem na holi z pravého kruhu Kapanen, upoutal na sebe pozornost a posunul puk do leva na Jokinena. Curtis Joseph se nestačil včas přesunout a Jussi Jokinen poslal pohotovou střelou kotouč do branky.

Přesilovky 5 na 3 rozhodly

Další dvojnásobná přesilovka Dallasu přišla v 7. minutě třetí třetiny, trvala 33 sekund a jak už jsme si zvykli, zůstala bez využití.

„Naše hra v oslabení byla skvělá. Chlapci odvedli spoustu práce, abych stále viděl puk. Oslabení byly rozhodující.“
Curtis Joseph

Nejblíže k vyrovnání měl Martin Škoula, jeho střela však skončila na tyči.

Ve 14. minutě zatáhl za záchranou brzdu Sergej Zubov, to se Mike Comrie dostával do úniku. V následním trestném střílení však Comrie neuspěl, Turco udržel Dallas v zápase. V letošní sezóně za svá záda nepustil ještě ani jedinou penaltu.

Po 22 sekundách však Brenden Morrow zahákoval a v následné přesilovce pěti proti třem zvýšil na 1:3 Paul Mara. Turco neměl proti jeho bombě od modré čáry sebemenší šanci.

Když pak v 16. minutě tvrdou střelou zvýšil vedení hostí na 1:4 Jamie Lundmark, nebylo o vítězi pochyb.

Jelikož vedení klubu našlo 52 míst k stání, přihlíželo v American Airlines Center porážce Dallasu rekordních 18 584 diváků.

„Jejich přesilovka porazila tu naši. Myslím, že jsme dnes předvedli dobrou hru, ale oni proměnili dvě přesilovky 5 na 3, my ne.“

• Mike Modano – 23:44 min, +0, (0+0)
  • Jaroslav Svoboda – 5:30 min, +0, (0+0)
  • Martin Škoula – 20:09 min, +0, (0+0)