Pevnost jménem Nashville neodolala nájezdu Hvězd

Nashville – Dallas 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Stu Barnes zakončuje gólovou akci, Tomáš Vokoun je bezmocný
(Autor – AP Photo/Mark Humphrey)

Nashville je soupeř, který Dallasu zrovna moc nesedí. Hrají rychlý, agresivní hokej, podpořený skvělým gólmanem Vokounem. Zvlášť v Nashvillu mívá Dallas problém. V tomto zápase dokázal však díky týmovému výkonu, dobrým přesilovkám a gólmanovi zvítězit. Nejsou tohle náhodou zbraně právě Nashvillu?

Úvod bez branek

1. třetina

V první třetině můžeme rekapitulovat vyloučené hráče, nevyužité gólové příležitosti a to je asi tak všechno. Gól v úvodní části nepadl žádný. S výčtem vyloučených můžeme začít ve 4. minutě u Steva Otta a následné šanci Paula Kariyi, pokračovat přes vzájemné vyloučení Jaroslava Svobody a Jeremy Stevensona a skončit u vyloučení už zmíněného Stevensona v polovině 20. minuty.

Dallas sice Nashville přestřílel, ale lepší příležitosti byly zřejmě na hokejkách domácích hráčů.

Lehtinen a Barnes skórují

Druhá třetina začala vyloučením Bouchera za hákování. V přesilovce měl šanci Hamhuis, ale neproměnil ji. V 5. minutě chybovala domácí hráčská lavice a o minutu později hosté z Texasu jejich chybu ztrestali. Jere Lehtinen poslal Modanovu chytrou příhru mezi Vokounovy tyče.

Turco si svou chvilku slávy vychutnal v 10. minutě, když zneškodnil střelu Martina Erata. Nutno podotknout, že Eratova šance rezultovala z přesilové hry, o kterou se zasloužil svou hrubostí právě Marty Turco.

V 19. minutě rozjel Steve Ott rychlý kontr, přenechal puk Kapanenovi, jeho přihrávka našla svého adresáta ve Stu Barnesovi, jenž mezi betony Tomáše Vokouna zvýšil na 0:2.

Hartnell snižuje

Ve 3. minutě si vysloužil trest Jason Arnott a jen 18 vteřin po zahájení přesilovky vyslal poslední varování Scott Hartnell, Turco byl opět připraven. O minutu později se už Hartnell radoval, když pravého kruhu snížil na 1:2.

Dallas po gólu zabral. Arnottova formace přitlačila domácí k brance a výsledkem byla přesilovka po faulu Jamie Allisona. V jejím závěru poslal puk na modrou čáru Niko Kapanen, Trevor Daley střílel a Antti Miettinen lehce změnil směr Daleyova projektilu – 1:3.

„Nemůžete vyhrát, když celý večer sedíte na trestné lavici.“
Barry Trotz

V polovině 8. minuty mohl definitivně uklidnit hosty Jussi Jokinen, Tomáš Vokoun byl ovšem proti a puk za svá záda již nepustil.

„O zvláštní příspěvek se dnes zasloužila formace Ott – Kapanen – Barnes. Dostali šanci v důležitých momentech utkání a využili ji.“