Junior Lessard poprvé skóroval

Dallas – Edmonton 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Marty Turco zastavuje Aleše Hemského
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Vítězná série Edmontonu se zastavila tam, kde před pěti zápasy začala. V Dallasu.

Edmonton měl problémy se složením obraných řad. Marc-Andre Bergeron chyběl pro zlomeninu prstu, Cory Cross pro vymknuté
koleno, Igor Uljanov pro zlomený prst a Chris Pronger nastoupil i přes pohmožděninu na jeho pravé noze. Navíc hostům scházel Mike Peca a Marty Reasoner.

Lessard dává první gól v NHL

1. Třetina

Stars předvedli potřetí v řadě zlepšený výkon a už to tak vypadá, jakoby to nebyla náhoda. Trenéři posadili na tribunu obránce Johna Erskina, útočníka Jaroslava Svobodu, z farmy povolali uzdraveného Mathiase Tjärnqvista a přeházeli složení obranných dvojic.

Připojme ještě znovusestavení MAG line a sestavení třetí formace do podoby Miettinen – Kapanen – Barnes a hlavně důkladnou debatu v kabině mezi hráči samotnými. Tohle všechno se událo před zápasem s Chicagem a změny nesou kýžené ovoce.

V 10. minutě měl velkou šanci na otevření gólového účtu zápasu Mike Modano, když jej zapomenutého u levé tyče našel Bill Guerin. Markkanenovi vypadl puk z výstroje jen těsně vedle tyče.

První branku vstřelil Jussi Jokinen v přesilové hře při vyloučení
Dannyho Syvreta. Arnottovu střelu od modré čáry tečoval nejprve Bill Guerin a po něm i Jokinen – 1:0.

V čase 17:00 umně tečoval Modanovu střelu z levého kruhu nováček Junior Lessard a Dallas vedl o dvě branky. Lessardovu premiérovému gólu předcházela zajímavá situace na střídačce Stars. Jere Lehtinen měl problémy s bruslí a řekl si o střídání.

„Díval jsem se na Stu Barnese a on se díval na mě. Tak jsem neváhal a skočil na led.“
Junior Lessard

O několik vteřin později se již Lessard radoval ze vstřeleného gólu.

„Jen jsem do toho puku plácl. Byla to opravdu šťastná trefa, ale jsem za ni nesmírně rád.“

Šance Oilers ničí Turco

Hned v první minutě zahrozil Aleš Hemský. Hvězdy udělaly chybu v rozehrávce, Hemský ji vystihl, řítil se na branku, ale jeho backhandový blafák Turco zneškodnil.

Marty Turco zastavuje Jaretta Stoll

V dalším rychlém brejku se řítil na branku osamocený Jarett Stoll, Turco včasnou hrou holí puk Stollovi vyrazil. Do třetice vyzrál Turco na Ryana Smytha.

Další příležitost patřila Hvězdám. Miettinen rozjel Robidase, jenž vlétl podél pravého mantinelu do třetiny jako torpédo, obloukem zamířil mezi třemi bránícími hráči před branku, kde ukázkovým backhandem poslal puk do sítě Jussiho Markkanena – 3:0.

Modano vyhání Markkanena z branky

Hned z první střely Dallasu na branku Oilers ve třetí třetině, padla branka. Mike Modano opět číhal u levé tyče a po Lehtinenově příhře poslal puk pod Markkanenem do sítě.

Ihned po vstřelené brance vystřídali hosté gólmana. Markkanena nahradil Michael Morrison.

Edmonton ve třetí třetině Dallas přestřílel v poměru 10:4, přesto vstřelil jediný gól poslední části hry zmíněný Mike Modano. Turco byl zkrátka neprůstřelný a vychytal celkově 22. čisté konto v kariéře.

„Rozhodně jsme měli dobrý víkend. Kdykoliv vyhrajete tři zápasy ve čtyřech dnech, musí to být skvělý víkend. Myslím, že dobrá zpráva je,