Stu Barnes dosáhl na hattrick po sedmi letech

Dallas – Chicago 9:1 (4:0, 4:1, 1:0)

Stu Barnes skóruje potřetí
(Autor – AP Photo/LM Otero)

Blackhawks si určitě brousili zuby na nějaký ten bodový zisk z Dallasu. V posledním zápase vyhráli v St. Louis 6:5 a Dallas z posledních pěti domácích zápasů vyhrál pouze jeden. Jenže všechno bylo jinak. Hvězdy totiž předvedly nejlepší letošní výkon.

Nejlepší letošní začátek

Dallas začal náporem, což u něj v letošní sezóně můžeme vidět opravdu velmi zřídka. Když pak Hvězdy přidaly i nějaký ten gól, nestačili se diváci v hale divit, co to tu dnes hraje za domácí tým.

V polovině druhé minuty poslal domácí do vedení po střele Niko Kapanena Stu Barnes a odstartoval své velkolepé představení. V 11. minutě zvyšoval tečí Boucherovy střely Bill Guerin, který se po sto letech odhodlal clonit před gólmanem.

V přesilovce při vyloučení Curtise Browna zvyšoval po přiťuknutí Kapanena na 3:0 nejlepší střeles Stars Jere Lehtinen svým osmým gólem v sezóně. A v polovině 15. minuty uzavřel skóre první třetiny Brenden Morrow. To Jason Arnott sebral hostům touš za jejich brankou, Morrow byl v předbrankovém prostoru dobře připraven a Chicago vystřídalo gólmany. Chabibulina nahradil Craig Anderson.

„Byli jsme lepší hned od začátku a díky tomu jsme se prosadili. Takovou hru a nasazení musíme ze sebe dostat každou noc.“
Stu Barnes

Chicago vyslalo na Turca v první třetině pouze šest střel a ani jednou se jim domácího gólmana nepodařilo překonat. Největší příležitost měl Matthew Barnaby, ale Turco byl namístě. Dvouzápasový odpočinek zaviněný jeho mizernými výkony, mu zřejmě přišel k duhu.

„Počínaje gólmanem, přes první lajnu až k té čtvrté jsme hráli hrozně. Všichni jsme hráli hrozně.“
Matthew Barnaby

Barnes kompletuje hattrick

I ve druhé třetině Dallas překvapivě pokračoval v dobrém výkonu z úvodu zápasu a přidal další branky.

V čase 3:00 se trefil Jason Arnott. Jen o 65 sekund později s řítili v akci dva na jednoho Kapanen a Barnes. Prvně jmenovaný přihrával a Barnes poslal střelou zápěstím kotouč do sítě – 6:0.

O necelou minutu později vyslal z levého kruhu střelu zápěstím Mikael Holmqvist a připravil Turca o čisté konto – 6:1. Byl to však jediný gólový úspěch hostí.

„Počínaje gólmanem, přes první lajnu až k té čtvrté jsme ráli hrozně. Všichni jsme hráli hrozně.“

Ve 14. minutě se v Dallasu oslavoval hattrick. Po téměř sedmi letech dokázal vstřelit tři branky v jednom zápase Stu Barnes. V oslabení obral na modré čáře hostující Hawks o puk a po samostatném úniku překonal Andersona. Naposledy vstřelil Barnes hattrick 25. listopadu 1998.

Do druhé přestávky přidali Stars ještě jednu branku. V přesilové hře po faulu Martina Lapointa přidal druhý gól v zápase Jason Arnott, když poslal vyraženou střelu Philippe Bouchera do sítě.

„Hráli jsme naplno po celých 60 minut, což je pro nás momentálně velmi důležité. Od začátku sezóny se nám to totiž nedaří.“
Jason Arnott

My chceme deset!

Ve třetí třetině skóroval Dallas ještě jednou. Před brankou se prosadil Niko Kapanen, pro nějž připravil palebnou pozici Stu Barnes.

Přestože se diváci v Amerian Airlines Center dožadovali dvojciferného přídělu, další gól již nepadl.

• Niko Kapanen – 15:56 min, +3 (1+3)
  • Stu Barnes – 16:29 min, +3 (3+1)
  • Martin Škoula – 17:46 min, +1, (0+0)