Jevgenij Nabokov může marodit v klidu

Dallas – San Jose 4:5 pp (1:2, 3:1, 0:1, 0:1)

Marcel Goc skóruje, San Jose vede 0:1
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Tak dlouho jezdí San Jose po hřištích soupeřů, dostává jeden kartáč za druhým, až přijede do Dallasu, vstřelí pět branek a odveze si oba body.

S uzdraveným Zubovem v sestavě měly přijít i povinné dva body v souboji s divizním rivalem ze San Jose. V brance hostí nastoupil Vesa Toskala, který nahradil zraněného Jevgenije Nabokova.

Goc a Hannan posílají hosty do trháku

Dallas začal přesilovkou po hákování Scotta Hannana, zůstala však bez využití a tak první pohnuli se skórem zápasu hosté ze San Jose. V polovině sedmé minuty vystihl Kyle McLaren Zubovovu chybnou rozehrávku. Jeho střelu tečoval Marcel Goc – 0:1.

Neuplynula ani minuta a vedení hostů nabralo dvoubrankových rozměrů. Nicholas Dimitrakos našel mezi kruhy najíždějícího Scotta Hannana, který střelou zápěstím rozvlnil síť za Turcem podruhé.

Dallas vrátil do zápasu na začátku 16. minuty nejlepší střelec domácích, Jere Lehtinen.

O minutu později mohli vést hosté opět o dvě branky, kdyby nezatáhnul za záchrannou brzdu Trevor Daley. Ten fauloval unikajícího Marcela Goce a pískalo se trestné střílení. Turco ovšem blafák vystihl a Goc se podruhé mezi střelce nezapsal.

V 19. minutě měl vyrovnání na holi Mike Modano, ale Vesa Toskala si s jeho střelou i dorážkou poradil.

Dallas konečně zabral

Ve 4. minutě druhé třetiny hákoval Niko Kapanen a oslabení jakoby Dallas nastartovalo. Přesilovka se totiž Žralokům nepovedla. Co se jim nepodařilo při početní výhodě, mohlo přijít při vyrovnaném počtu hráčů na ledě. Turco totiž podržel Dallas, když ho ve výborné pozici prověřil Josh Langfeld.

Minutu po jeho šanci už bylo srovnáno. To se totiž rozjel obránce Trevor Daley, Morrow mu dal puk přesně do jízdy a Daley v koncovce nezaváhal.

O půlminutku později už vedl Dallas 3:2. Mike Modano našel křižnou přihrávkou najíždějícího Jussiho Jokinena, který vyhnal Toskalu z branky. Nahradil ho Nolan Schaefer, pro kterého to byl první zápas v NHL.

Dallas se vezl na vítězné vlně a v euforii přidal ještě jeden gól. V 10. minutě vyslal gumový projektil Lehtinen, Schaefer touš pouze vyrazil a Jokinen jej z ostrého úhlu poslal do sítě. Ze dvoubrankové ztráty rázem bylo dvougólové vedení, které ovšem nevydrželo Dallasu ani celou minutu, natož pak do druhé sirény.

V chumlu před Turcovou brankou se totiž nejlépe zorientoval Jonathan CheeChoo a poslal puk do sítě – 4:3.

Strum zařídil v powerplay prodloužení

San Jose se snažilo ve třetí třetině srovnat a Dallas po většinu času také přehrávalo. Výsledkem byly sice tři vyloučení na straně hostí, ale také hned pět na straně domácích. A právě ten pátý trest, když byl v čase 19:22 vyloučen Brenden Morrow, se stal Dallasu osudným.

Žraloci vsadili vše na jednu kartu. V přesilovce odvolali gólmana Schaefera a 19 vteřin před koncem normální hrací doby dostal puk za brankovou čáru Marco Sturm.

Jedna uznaná a jedna neuznaná branka

Dallas mohl v prodloužení uzmout bonusový bodík na svou stranu, Morrow se po akci s Arnottem už dokonce radovali, ale rozhodčí nekompromisně branku neuznal, ba dokonce se neporadil ani s videorozhodčím jak moc byl o neplatnosti branky přesvědčen.

Proto udeřilo na straně druhé. Dallas sice zatlačil Sharks do pásma a vytvořil v něm obrovský závar, jenže vyhozený puk dojel Patrick Marleau, v samostatném nájezdu nedal Turcovi šanci a rozhodl o osudu utkání. San Jose zvítězilo v prodloužení 4:5.

• Jere Lehtinen – 20:41 min, +2 (1+2)
  • Jussi Jokinen – 17:17 min, +1 (2+0)
  • Martin Škoula – 19:49 min, -1, (0+0)
  • Vojtěch Polák – 2:29 min, -1, (0+0)