Turgeon se vrátil vítězně

Dallas – Colorado 3:4 (0:1, 2:3, 1:0)

Brad May cítí, jak tvrdý dokáže Stephane Robidas být
(Autor – AP Photo/Tim Sharp)

Dallas ukončil sérii přípravných zápasů tak jak ji začal – prohrou s Coloradem. Už to tak vypadá, že i bez Forsberga a Foota bude Lavina stále těžkým soupeřem.

Turgeon otevírá skóre zápasu

1. Třetina

V úvodu utkání se diváci na branku patřičně načekali. Colorado nabídlo Dallasu celkem šest přesilovek a domácí džentlmensky s díky odmítli. To hosté v pořadí pátou přesilovkou nepohrdli a Pierre Turgeon v čase 17:10 otevřel střelou zápěstím skóre utkání.

Obrat Dallasu nemá dlouhého trvání

Po změně stran se dostali ke slovu i domácí hráči. Ve třetí minutě vyrovnal Niko Kapanen. Robidasova střela sice Aebischerovu branku minula, následná dorážka z Kapanenovy hole však nikoli.

V polovině deváté minuty strhnul vedení na stranu Stars Stephane Robidas. V obrané třetině vybojoval puk a vlastnoručně pak rychlý brejk zakončil, když mu gólovou přihrávku oplatil Kapanen.

Ze strany domácích to bylo na delší dobu všechno, čehož pohříchu využili hosté z Denveru.

Celých 28 vteřin po Robidasově brance totiž vyrovnal Andrew Brunette a za dalších 47 vteřin se podruhé v zápase gólově prosadil Pierre Turgeon. Do konce druhéhé dějství stačil vsítit ranku i Jason Krog a jak se později ukázalo, byla to branka vítězná

Jokinen pouze snižuje

Ve třetí třetině totiž Dallas dokázal pouze zkorigovat výsledek. Postaral se o to v 18. minutě v pohodě hrající fin Jussi Jokinen.