Dallas – Edmonton 6:4 (2:3, 2:1, 2:0)

Jussi Jokinen vstřelil úvodní branku zápasu
(Autor – DS.com/ )

Jokinen otevírá skóre, Olejáři odpovídají

Do Dallasu se vrátil po téměř sedmnácti měsících hokej a hned první utkání skončilo vítězstvím domácích Hvězd.

První branku zápasu vstřelil na konci druhé minuty Jussi Jokinen. Byla to jeho třetí branka v přípravných zápasech a už teď je horkým kandidátem na místo v prvním týmu. Na začátku páté minuty udeřili poprvé hosté z Edmontonu. Jaret Stoll skóroval, nahrávali mu Raffi Torres a Chris Pronger, nová to posila Oilers.

Že hosté neprodají svou kůži lacino vyšlo najevo v minutě sedmé, kdy se poprvé a ne naposledy dostali do vedení. Zasloužil se o to v přesilovce Rob Schremp. Na trestné lavici pykal Jere Lehtinen.

V polovině 16. minuty srovnal po akci Arnotta s Miettinenem Bill Guerin, na kterého zývala zcela odkrytá hostující svatyně. Guerin nastoupil ke svému prvnímu přípravnému utkání. V předchozích dvou absentoval kvůli neodkladným rodiným záležitostem.

Do kabin se odcházelo za stavu 2:3 pro hosty, neboť se v minutě devatenácté trefil podruhé v zápase Jarett Stoll. Stoll trestal nedovolené bránění Johna Erskina.

Barnes využívá přesilovku

Hvězdy podruhé srovnaly skóre utkání v minutě šesté. Po asistenci Vojtěcha Poláka se v přesilovce trefil z ostrého úhlu Stu Barnes.

Ve druhé třetině pohnuli hráči s ukazatelem skóre ještě dvakrát. V 10. minutě poslal hosty do vedení bývalý hráč Dallasu Todd Harvey. Za Dallas srovnal v polovině 13. minuty Martin Škoula, pro něhož to byl první gól v Dallasu.

V přesilovkách rozhodli Modano a Guerin

Ve třetí třetině nasadili domácí k rozhodujícímu trháku a na starost si jej vzaly největší hvězdy Dallasu. V polovině šesté minuty dorazil Modano Guerinovu přesilovkovou střelu – 5:4.

O tři minuty později pojistil vedení Guerin po příhře Jasona Arnotta a opět to bylo v přesilové hře – 6:4.

Turco pochytal za celý zápas pouze 18 střel z 22 a tak se chtěl zřejmě vytáhnout, když vynikajícím zákrokem vzal Fernandu Pisanimu šanci alespoň vrátit Edmonton do zápasu.

• Jason Arnott – (0+4), Mike Modano – (1+1), Bill Guerin – (2+2)

Penalty

Samostatné nájezdy Dallas poprvní v přípravných zápasech prohrál, že by snad byl na vině Marty Turco?