30. 8. 11 O výhře Phoenixu v nájezdech rozhodl Ray Whitney, Ija Bryzgalov pochytal 44 střel Dallasu  J. Peštál

Phoenix – Dallas 2:1n (0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 2:1)

Dallas dnes začíná svou venkovní čtyřzápasovou minisérii zápasů po stadionech svých soupeřů z Pacifické divize. Dnes tedy Dallas hrál s Phoenixem, v dalších dnech se Dallas střetne postupně se San Jose, Los Angeles a Anaheim. Vyhraje v tomto utkání domácí Phoenix nebo hostující Dallas?

Dallas v posledních deseti zápasech čtyřikrát vyhrál (vyhrál třikrát v normální hrací době a vyhrál jednou v prodloužení) a šestkrát prohrál (prohrál třikrát v normální hrací době, prohrál jednou v prodloužení a prohrál dvakrát na samostatné nájezdy), aktuálně Stars v posledních šesti zápasech jen jednou vyhráli a hned pětkrát prohráli. Hvězdy v těchto deseti utkáních nasbírali jedenáct bodů.

Phoenix v posledních deseti zápasech rovnou sedm vyhrál (vyhrál sedmkrát v normální hrací době) a jen třikrát prohrál (prohrál dvakrát v normální hrací době a prohrál jednou v prodloužení). Kojoti v těchto deseti utkáních nasbírali patnáct bodů.

Stars a Coyotes se dnes jakožto divizní soupeři utkali pošesté a zároveň naposledy v této Základní části NHL. Phoenix zatím zvítězil třikrát – 5:2, 1:0 a 3:2 v prodloužení, Dallas zatím zvítězil dvakrát – 6:3 a 3:2.

Za Dallas chytal Kari Lehtonen, za Phoenix chytal Ilja Bryzgalov. V první třetině hráli Stars jednu přesilovou hru, ale nevyužili, a tak po úvodních dvaceti minutách svítily na ukazateli stavu stále dvě nuly.

První branky se diváci dočkali až ve dvaatřicáté minutě, kdy se Phoenix prosadil těsně po uplynutí své početní výhody. Na modré čáry nahrál Michal Rozsíval Davidu Schlemkovi a ten ranou z voleje překonal Lehtonena. Hvězdy ještě v téže třetině vyrovnali, gól padl v přesilové hře. Střelou zblízka skóroval Jamie Benn. Sedmnáct sekund před koncem druhé třetiny Phoenix vstřelil gól, ale ten nebyl uznán, podle rozhodčího byl Kari Lehtonen nedovoleně bráněn jedním z hráčů Coyotes.

I ve třetí dvaceminutovce byl Dallas aktivní, ale narážel na výborně chytajícího Ilju Bryzgalova, který podal opravdu famózní výkon. Po šedesáti minutách byl stále stav nerozhodný 1:1, na hráči měli před sebou pětiminutové prodloužení.

Ani v nastaveném čase se žádný z hokejistů brankově neprosadil, tento na góly hubený zápas dospěl až do samostatných nájezdů. Pojďme se podívat, jak probíhaly souboje střelců a brankářů.

V první sérii se nejprve neprosadil Shane Doan, ale na druhé straně byl úspěšný Jamie Benn. Ve druhé sérii Radim Vrbata stovka na průběžných 1:1, Brad Richards neskóroval. Ve třetí sérii se neprosadil ani Mikkel Boedker, ani k Mike Ribeiro. Po třech sériích stále nebylo jasno o vítězi, pokračovalo se dále pop jedné sérii. Ve čtvrté sérii nedal Lee Stepniak, nerozhodl ani Jason Williams. V páté sérii se trefil přesně Ray Whitney a následně Loui Eriksson, a tak Phoenix zvítězil v důležitém a dramatickém zápase 2:1 po nájezdech. Pro Phoenix to znamenalo cenné dva body, Dallas si připsal jeden bod.

Oba brankáři podali výborný výkon, Ilja Bryzgalov pochytal 44 střel z celkových 45, Kari Lehtonen zlikvidoval 26 ran z celkových 27.