30. 8. 11 Dallas překonal Jonathana Quicka pouze jednou a podlehl Los Angeles 1:3  J. Peštál

Los Angeles – Dallas 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Dallas čekal předposlední zápas z venkovní čtyřzápasové minisérie na kluzištích svých soupeřů z Pacifické divize. A jak si Dallas Dallas vedl v úvodních dvou utkáních? Neúspěšně – Phoenixu podlehl 1:2 na nájezdy a se San Jose prohrál dokonce 0:6, čili v těchto dvou duelech dosud nasbíral jeden bod. Dnes se tedy Dallas utkal s Los Angeles a v neděli zakončí svou minisérii s Anaheimem. Dallas potřebuje nutně vyhrát – podaří se mu to, nebo vyhraje Los Angeles a překazí tak Dallasu plány?

Dallas v posledních deseti zápasech dvakrát vyhrál (vyhrál dvakrát v normální hrací době) a osmkrát prohrál (prohrál čtyřikrát v normální hrací době, prohrál jednou v prodloužení a prohrál třikrát na samostatné nájezdy), aktuálně Stars prohráli pět zápasů za sebou. Hvězdy v těchto deseti utkáních nasbírali osm bodů.

Los Angeles v posledních deseti zápasech sedmkrát vyhrálo (vyhrálo pětkrát v normální hrací době a vyhrálo dvakrát na samostatné nájezdy) a jen třikrát prohrálo (prohrálo dvakrát v normální hrací době a prohrálo jednou v prodloužení). Králové v těchto deseti utkáních nasbírali patnáct bodů.

Stars a Kings se dnes jakožto divizní soupeři utkali pošesté a zároveň naposledy v této Základní části NHL. Los Angeles zatím zvítězilo třikrát – 5:2, 3:1 a 3:2, Dallas zatím zvítězil dvakrát – 2:1 a 4:3 v prodloužení.

Za Dallas chytal Kari Lehtonen, za Los Angeles chytal Jonathan Quick. První třetina nabídla hodně střeleckých pokusů, ale žádnou branku. Oba kluby vyslaly dvanáct ran, ale ani jedna neprošla za záda obou strážců svatyně. Hra nabídla rušné momenty, bylo se na co dívat.

Ve druhé třetině jako první skórovali Králové. Ve čtyřiadvacáté minutě se trefil Wayne Simmonds. Gólová odpověď Hvězd na sebe nenechala dlouho čekat. V šestadvacáté minutě střelou zápěstím vyrovnal Brad Richards. LA bylo ve druhé třetině aktivnější, na střely zvítězilo 10:5.

Ve třetí třetině ve třiapadesáté minutě vystřelil Matt Greene a jeho střelu si do vlastní branky nešťastně srazil bruslí Alex Goligoski. Gól byl pochopitelně připsán Mattu Greenovi. Stars se už ve zbylém čase vyrovnat nepodařilo, i když hráli v závěru bez brankáře. Osm sekund před uplynutím šedesáté minuty ještě zvýšil na 3:1 střelou do prázdné branky Dustin Brown.

Los Angeles vyhrálo ve třetí periodě na střely 10:8, celkově pak přestřílelo Hvězdy 32:25. Los Angeles využilo výhody domácího ledu a zvítězilo nad Dallasem 3:1.

V zápase byli vyloučen pouze dva hráči, a to ve stejném čase (v čase 19:51 Mike Ribeiro a Brad Richardson za hrubost), takže žádný klub neměl výhodu přesilové hry! Naposledy se tak stalo přesně o rok dříve, 2. dubna 2010 proti sobě hrálo Chicago a New Jersey. Během posledních osmi let k žádným dalším kláním bez přesilové hry nedošlo.