30. 8. 11 Dallas pokračuje v sérii nezdarů, tentokrát podlehl Calgary 2:4  J. Peštál

Calgary – Dallas 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Hokejisté Dallasu začali sezonu velmi dobře a podávali kvalitní a vyrovnané výkony a řadu týdnů okupovali vedoucí pozici v Pacifické divizi. Body sbírali i po novém roce, ale zhruba od 21. ledna roku 2011 začali postupně přicházet o svůj slibný náskok.

Hokejisté Calgary jsou na tom opačně, sezonu začali špatně, byli předposlední v Západní konferenci a dlouho se nemohli dostat do horních příček tabulky. Ani tisk už jim nevěřil, že se by se dostali do vyřazovacích bojů. Ale Plameny se nevzdali a začali skvělou sérii výher a posunuli se už na osmou pozici zajišťující postup do play off.

Dallas je aktuálně pátý v Západní konferenci se ziskem 68 bodů, Calgary je také v Západní konferenci osmé se ziskem 66 bodů. Když vyhraje Calgary v normální hrací době, budou mít oba kluby stejně bodů.

Jako mezník vzestupu formy Calgary a sestupu formy Dallasu můžeme vzít jejich vzájemný duel, ve kterém 22. ledna 2011 zvítězilo Calgary doma 7:4. Také by bylo dobré dodat, že Flames před kláním se Stars prohráli doma s Minnesotou vysoko 0:6 Calgary od duelu s Dallasem odehrálo dvanáct zápasů, ve kterých devětkrát vyhrálo (vyhrálo sedmkrát v normální hrací době a vyhrálo dvakrát na samostatné nájezdy) a jen třikrát prohrálo (prohrálo jednou v normální hrací době, prohrálo jednou v prodloužení a prohrálo jednou na samostatné nájezdy). Plameny v těchto dvanácti utkáních nasbírali úctyhodných dvacet bodů.

Dallas od duelu s Calgary odehrál deset zápasů, ve kterých jen dvakrát vyhrál (vyhrál jednou v normální hrací době a vyhrál jednou na samostatné nájezdy) a hned osmkrát prohrál (prohrál sedmkrát v normální hrací době a prohrál jednou v prodloužení). Hvězdy v těchto deseti utkání nasbírali jen pět bodů.

Pojďme se také podívat na vzájemné zápasy těchto soupeřů. První měření vyhrálo Calgary v Dallasu den před Štědrým dnem 3:2 na nájezdy a ve druhém již zmiňovaném utkání brali Plameny další dva body za domácí výhru 7:4. Oba vzájemné zápasy tedy vyhrálo Calgary.

Za Dallas nastoupil v brance Kari Lehtonen a střelcům Dallasu čelil na druhé straně calgarský Miikka Kiprusoff. Fanoušci v Pengrowth Saddledome nemuseli na první branku střetnutí čekat příliš dlouho a k jejich radosti se trefili jejich oblíbenci. V páté minutě vyslal projektil od modré čáry Mark Giordano a jeho ránu umně tečoval Olli Jokinen za záda Kariho Lehtonena.

Ve druhé třetině se začali střelecky činit i hosté. Zajímavá situace nastala v osmadvacáté minutě. Mike Ribeiro se dostal s Brendenem Morrowem do přečíslení dva na jednoho, Ribeiro ale nepřihrál Morrowovi, nevyřešil situaci ideálně a dostal se do nevýhodného úhlu. Odtud vystřelil a dojíždějící Olli Jokinen si puk nešťastně srazil do vlastní sítě. Ve třiatřicáté minutě duelu poslal Dallas dokonce do vedení Jamie Langenbrunner, ale byla to druhá a poslední gólová radost Hvězd proti Calgary. V osmatřicáté minutě domácí hráči srovnali při přesilové hře, střelu Reneho Bouquea přesně tečoval Tom Kostopoulos.

Stars nezvládli úvodní minuty třetí části a to je stálo zápas. Ve třiačtyřicáté minutě slavil gól Cory Sarich a v pětačtyřicáté minutě skóroval dokonce v oslabení Steve Staios. Do konce zápasu už žádná branka nepadla, a tak se Calgary těšilo z dalšího vítězství, tentokrát nad Dallasem doma 4:2. Po tomto utkání mají týmy od čtvrtého až do osmého místa Západní konference Nashville, San Jose, Anaheim, Dallas, Calgary stejný počet 68 bodů.