30. 8. 11 Dallas podlehl doma Columbusu 1:2  J. Peštál

Dallas – Columbus 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Dallas v posledním zápase zdolal doma Chicago 4:3 v prodloužení a zastavil tím sérii nezdarů. Jak se povede Hvězdám v dalším domácím klání proti Modrokabátníkům?

Hokejisté Stars nemohou být s předešlými zápasy spokojeni, v posledních osmi utkání jen dvakrát vyhráli a šestkrát prohráli. Hokejisté Columbusu v posledních šesti utkáních čtyřikrát vyhráli a jen dvakrát prohráli.

V této sezoně se Dallas a Columbus zatím střetli dvakrát a oba kluby si připsali po jedné výhře – 6. prosince 2010 zvítězil Columbus doma 3:2 na samostatné nájezdy vítěznou brankou Kyleho Wilsona a 19. prosince 2010 také v Columbusu vyhrál Dallas 2:1.

Za Dallas poprvé nastoupil třicetiletý kanadský útočník Jason Williams, nová posila Hvězd. Jason hrál v této sezoně v American Hockey League (AHL) za Connecticut Hale. V loňské sezoně hájil barvy Detroitu Red Wings. V roce 2002 vyhrál s Rudými křídly Stanley Cup. V Dallasu Williams podepsal dvoucestnou smlouvu do konce aktuální sezony. Proti Columbusu odehrál 7 minut a 57 sekund.

Do branky Dallasu nastoupil Kari Lehtonen a do branky Columbusu nastoupil Steve Mason. V páté minutě se domácí Hvězdy ujali vedení, když přesilovou hru využil Brad Richardse|Brad Richards|/brad-richards.php]. Těžko někdo po tomto gólu tušil, že je to první a poslední branka domácího týmu. Dallasu vedení moc dlouho nevydrželo, konkrétně jen 46 sekund. V šesté minutě od modré čáry vypálil Anton Stralman, Kari Lehtonen jeho ránu jen vyrazil před sebe a nikým neatakovaný Matt Calvert puk dorazil do sítě. První třetině skončila nerozhodně 1:1.

Ve druhé části v sedmadvacáté minutě duelu padla vítězná branka Columbusu. Jakub Voráček poslal puk do strany Ricku Nashovi, ten přebruslil Stephana Robidase a zavěsil za Lehtonena. Hosté se touto brankou dostali do vedení. Domácím se nedařilo. Tento stav trval i po čtyřiceti minutách.

Ve třetí periodě hráli Stars o dost lépe než v předcházejících dvou třetinách, ale vyrovnat se jim nepovedlo. Texaský celek zkusil v závěru i hru bez brankáře, ale gólové vyústění tato situace neměla. Columbus zvítězil na ledě Dallasu 2:1 a připsal si pátou výhru v řadě na půdě soupeře.