23. 1. 11 Stars vyhráli i v Chicagu  R. Štolpa

Chicago – Dallas 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)

Pošesté v řadě zvítětili hráči Stars na soupeřově kluzišti. Tentokrát se jim to podařilo na hřišti obhájce Stanley Cupu, na ledě Blackhawks.

Foto

Fernando Pisani ujíždí a za malou chvíli překoná Kari Lehtonena, Ribeiro bruslí zbytečně.
(Autor – Jonathan Daniel/Getty Images)

Stars začali utkání dobře a otevřeli skóre, když v přesilové hře Erikssonova dorážka trefila Morrowa do obličeje a zasažený kapitán pak dostal puk do sítě. Druhý gól přišel v osmé minutě a opět v přesilovce. Střelu Richardse tečoval před brankou Ribeiro – 0:2.

Ve druhé třetině domácí srovnali krok. Nejprve lehká střela Pisaniho od modré plachtila tak dlouho až rozvlnila síť. Lehtonen se musel červenat. Srovnání zařídil dorážkou Tomáš Kopecký.

Rozhodnutí přišlo zřejmě ve 13. minutě druhé třetiny. Stars chybovali a do brejku se dostal Stalberg, jehož Grossman zastavil pouze nedovoleným způsobem. Trestné střílení ale gólem naskončilo. Stalberg sice Lehtonena překonal, ten si ale dobře postavil tyče. Puk se odrazil od pravé tyče do levé a od ní ven – NO GOAL.

Vítězný gól tak padl po centru Ribeira před branku, který si domácí hráči srazili do sítě a pojistku přidal do prázdné branky Steve Ott – 2:4.