23. 1. 11 Dallas díky skvělému výkonu Andrewa Raycrofta a dvěma brankám Jamieho Benna porazil Minnesotu 4:0  J. Peštál

Minnesota – Dallas 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Domácí Minnesota Wild a hostující Dallas Stars – to jsou jména dvou klubů, které se utkaly o body v dalším zápase nejlepší hokejové soutěže na světě – v Národní hokejové lize.

Minnesota zažívá skvělé období, z posledních jedenácti zápasů osm vyhrála (sedmkrát v normální hrací době a jednou v prodloužení), jednou prohrála utkání v prodloužení a jen dvakrát prohrála v normální hrací době. Navíc se veze na vlně čtyř vyhraných duelů v řadě. Dallas si v posledních třech zápasech připsal pět bodů, ten poslední ztratil až v nastaveném čase.

Minnesota a Dallas už v letošní sezoně spolu sehrály jeden duel, 4. prosince 2010 zvítězil Dallas doma 4:3 v prodloužení, když vítěznou branku zaznamenal Stephane Robidas.

V dresu Dallasu se poprvé představil Jamie Langenbrunner, nová posila texaského klubu. Langenbrunnera New Jersey vyměnilo za podmíněnou volbu ve třetím kole letošního draftu. Jamie byl v roce 1993 Dallasem draftován a o dva roky později naskočil do NHL. V sezoně 2001/02 ho Dallas vyměnil právě do New Jersey, teď se tedy vrací zpátky na místo činu. Proti Wild odehrál 15 minut a 3 sekundy.

Hvězdy si v první třetině v Xcel Energy Center vytvořili dvougólové vedení. Ve třetí minutě se trefil Trevor Daley a druhou branku přidal 49 sekund před prvním klaksonem po pěkné individuální akci Jamie Benn. Andrew Raycroft čelil deseti střelám a José Theodore jedenácti střelám. Minnesota měla smůlu v zakončení, když dvakrát její hokejisté trefili tyčku.

Ve druhé třetině žádná branka nepadla, takže do kabin se odcházelo stále za stavu 2:0 pro hosty. Stars byli aktivnějším týmem, vytvořili si i dobré šance, ale žádný puk ve druhé části za Theodorem neskončil, i když hrál Dallas dvě přesilové hry de facto za sebou (mezi sebou je dělilo jen jedenáct sekund). Domácí vyslali pět střel, hosté o čtyři více.

Ve třetí periodě se Dallas prosadil ještě dvakrát. V 50. minutě se šťastně trefil James Neal, po něm v 55. minutě skóroval ještě Jamie Benn, pro kterého to byla druhá branka v zápase. Skóre už se nezměnilo, Dallas porazil Minnesotu na jejím stadionu 4:0. Ve třetí třetině vyhrála Minnesota na střely 10:9, ale celkově měl v tomto ukazateli navrch Dallas poměrem 28:26. Andrew Raycroft podal skvělý výkon a zaslouženě vychytal čisté konto. José Theodore chytal také dobře, sice pustil čtyři branky, ale dalších pár dobrých šancí Dallasu svými přesnými zákroky zmařil.