20. 12. 10 Loui Eriksson rozhodl brankou v prodloužení o výhře Dallasu nad Detroitem 4:3  J. Peštál

Detroit – Dallas 3:4p (2:2, 1:0, 0:1, 0:1)

NHL dnes nabídla zápas dvou velkých rivalů – na horký led Detroitu přicestoval Dallas. Rudá křídla před tímto měřením sil vedla celou Západní konferenci se ziskem 43 bodů, Hvězdy byli aktuálně druhé v této konferenci s 41 body. Lepší než tyto dva kluby je jen zatím momentálně nejlepší Philadelphia se ziskem 49 bodů a celkově druhý Pittsburgh, který nasbíral 44 bodů. Stejně bodů jako Dallas, tedy 41, mají na svém kontě také Atlanta a New York Rangers.

Dallas v posledních pěti zápasech třikrát vyhrál a dvakrát prohrál. Detroit také v posledních pěti zápasech třikrát vyhrál a dvakrát prohrál.

Tyto týmy se v probíhající sezoně potkaly zatím jen jednou – 14. října 2010 zvítězil Dallas 4:1. Proti svému bývalému klubu se představil dlouholetý hráč Hvězd Mike Modano, ale během patnácti minut a čtrnácti sekund pobytu na ledě se bodově neprosadil.

Do tohoto duelu ale Mike Modano nemohl zasáhnout, má zraněné zápěstí. Brankář Detroitu Chris Osgood si chtěl před vlastními fanoušky připsat své jubilejní čtyřsté vítězství v kariéře.

Pro hráče z Texasu to byl druhý zápas ve dvou dnech, po výhře v Columbusu 2:1 se chtěli poprat o další body proti týmu vedeném Mikem Babcockem.

Svatyni Detroitu strážil Chris Osgood, který má proti Dallasu výbornou bilanci 28 – 12 – 3. V brance Dallasu se objevil Andrew Raycroft.

V první třetině se roztrhl pytel jak s brankami, tak i s vyloučenými. Detroit začal zápas lépe. Vyloučení Stephana Robidase potrestal Pavel Dacjuk a domácí vedli. Ve třinácté minutě zvýšil vedení Rudých křídel Patrick Eaves. Dallas se ale nevzdal a do konce třetiny dorovnal náskok svého soupeře. Brad Richards snížil a Trevor Daley trefou v přesilové hře vyrovnal na průběžných 2:2. Dallas vyslal na branku osm střel, Detroit ještě o tři více. V první periodě bylo vyloučeno pět hráčů.

Ve druhé části si opět oba brankáři hodně zachytali, oba dva čelili deseti střelám. Byli jsme také svědky bitky, jejími protagonisty byli Steve Ott a Justin Abdelkader. Sedmnáct sekund před druhou sirénou se Detroit dostal do vedení zásluhou branky Johana Franzéna.

Ve třetí třetině se Dallas snažil o vyrovnání a také se mu to povedlo. V sedmapadesáté minutě překonal Chrise Osgooda kapitán Hvězd Brenden Morrow.

Utkání tak pokračovalo nastavenou pětiminutovkou. V prodloužení byl vyloučen Brian Rafalski, ale Dallas výhodnou přesilovku čtyři na tři trvající dvě minuty nevyužil. Jak se za pár desítek sekund ukázalo, tak to Dallas nemuselo mrzet. Dvaačtyřicet sekund před koncem nastavení udeřil z rychlého přečíslení tři na jednoho Loui Eriksson a stanovil tak výsledek dnešního zápasu – Dallas zdolal Detroit 4:3 v prodloužení. Brankář Detroitu Chris Osgood si musí na své jubilejní čtyřsté vítězství počkat minimálně do příštího zápasu.

Hvězdy teď čekají tři zápasy hrané v domácí aréně, kde postupně změří síly s Montrealem, Calgary a Phoenixem.