7. 12. 10 Kyle Wilson rozhodl v nájezdech o výhře Columbusu 3:2  J. Peštál

Columbus – Dallas 3:2n (1:0, 0:1, 1:1, 0:0, 1:0)

Dallas chtěl navázat na svou sérii šesti výher za sebou, naopak Columbus po pěti vítězných zápasech pětkrát prohrál. Který z týmů se bude radovat dnes?

Columbus poslal na začátek zápasu do boje svou třetí formaci proti elitní formaci Dallasu, takže na úvodním vhazování se potkali Brad Richards a Samuel Pahlsson. Švéda Samuela Pahlssona známe hlavně z jeho působení v Anaheimu, kde tvořil obávanou třetí linku s Kanaďany Robem Niedermayerem a Travisem Moenem. Tito tři byli nasazováni proti elitním řadám soupeřů, ale uměli i účelně zaútočit a vstřelit branku. S Anaheimem slavili v roce 2007 zisk Stanley Cupu, Kachny tehdy porazily Ottawu ve finále. Pahlsson s R. Niedermayerem a Moenem byli nasazováni na první ottawský na útok Heatley – Spezza – Alfredsson. Jejich cesty se postupně rozdělily – Rob Niedermayer hájí barvy Bufala, Travis Moen nastupuje v řadách Montrealu a Samuel Pahlsson tedy bojuje za Columbus.

Na úvodním buly uspěl Pahlsson a mohlo se začít. Dallas hrál v první části dvě početní výhody, Columbus jednu, ale skóre se měnilo při hře pět na pět – Stephane Robidas prohrál souboj u mantinelu, puk se dostal k Russelovi a ten překonal Kariho Lehtonena – 1:0 pro Modrokabátníky. Columbus vyslal v první periodě o dvě střely na branku více Dallas.

Ve druhé části se Stars dočkali vyrovnání, opět při hře pět na pět. Columbus nastřelil tyčku a z protiakce pět mířil přesně Brad Richards – 1:1. Dallas v této třetině opět nevyužil ani jednu ze dvou přesilových her.

Ve třetí periodě se Dallas dostal do vedení po krásné akci Trevora Daleyho a Stevea Otta, přesně mířil druhý jmenovaný – 2:1 pro Hvězdy. 110 sekund před koncem třetí třetiny byl vyloučen Skrastins a Columbusu se naskytla velká šance na vyrovnání, kterou ještě zesílil odvoláním brankáře a hrálo se tak 6 na 4. Dallas vedení neudržel, v čase 59:13 srovnal stav Rick Nash – 2:2.

Duel dospěl do prodloužení. Stars v něm nevystřelili ani jednou na Garona, naopak Kari Lehtonen musel zasahovat čtyřikrát. Ani pět nastavených minut nerozhodlo o vítězi, držitele dvou bodů musely rozhodnout samostatné nájezdy.

V první sérii nájezdů pokořil Lehtonena opět Nash, naopak James Neal. Ve druhé sérii nedal domácí Filatov, na druhé straně skvěle provedeným nájezdem srovnal Brad Richards. Ve třetí sérii překonal Lehtonena Wilson, a protože Jamie Benn proti Garonovi neuspěl, tak Columbus mohl slavit výhru 3:2.

Modrokabátníci tedy po šesti prohrách znovu zvítězili. Hráči Stars v příštím zápase změří své síly s Jestřáby na jejich kolbišti.